تهران- ایرنا- دوازدهمین حراج تهران در حالی برگزار شد با وجود فروش رفتن بیشتر آثار، تعداد کمی با بیشینه قیمت فروش رفتند و حسین زنده رودی هنرمند پیشگام مکتب سقاخانه ای با فروش مجموع سه میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان رکوردی از خود برجای گذاشت.

در حالیکه یازدهمین حراج تهران که ۱۴ تیر جاری برگزار شده بود؛ با ارائه ۷۹ اثر به رکورد ۴۲ میلیارد تومان رسید که طی آن ۱۱ اثر میلیاردی چکش خوردند در دوازدهمین دوره حراج تهران که ۱۱۸ اثر حضور داشتند ۷ اثر میلیاردی چکش خوردند و به رقم فروش کلی ۳۱ میلیارد و هفتصد و ۱۷ میلیون تومان رسید.
در این دوره از حراج تهران یک اثر از منصوره حسینی و یک اثر از خسرو حسن زاده فروش نرفت و منوچهر یکتایی هنرمند معاصر نقاشی با یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، فرهاد مشیری با یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و منیر فرمانفرمائیان با یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان فروش رتبه های بعدی را پس از حسین زنده رودی در حراج امشب کسب کردند. زنده رودی (متولد ۱۳۱۶) از بنیانگذاران مکتب نقاشی سقاخانه ای و از پیشگامان نقاشی خط در ایران با فروش سه اثر در مجموع به فروش سه میلیارد و هشتصد و ۸۰ میلیون تومان و لقب گران ترین هنرمند امشب دست یافت.
در دوازدهمین دوره حراج تهران، ترکیب متنوعی از آثار هنرمندان معاصر ایران شامل هوشنگ پزشک نیا، فرشید مثقالی، پرویز تناولی، فریده لاشایی، پروانه اعتمادی، هانیبال الخاص، ناصر اویسی، نصرت الله مسلمیان، منصوره حسینی، رضا بانگیز، یعقوب امدادیان، قاسم حاجی زاده، سیدمهدی حسینی، مهدی سحابی و داوود زندیان عرضه شده است.
در این مجموعه حسین زنده رودی نقاش معاصر با سه اثر بیشترین آثار را داشت و از پروانه اعتمادی، فرامرز پیلارام، ژازه تباتبایی، منصور قندریز، پرویز کلانتری و عباس کیارستمی ، ۲ اثر ارائه شد.
اثر بالا از حسین زنده رودی به مبلغ سه میلیارد و دویست میلیون تومان فروش رفت
دوازدهمین دوره حراج آثار هنری تهران با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار