توضیحات رئیس دانشگاه آزاد درباره پذیرفته شدگان رشته پزشکی

خبرگزاری تسنیم سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۸
رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به پرونده پذیرفته شدگان رشته های علوم پزشکی، گفت: همه افرادی که در این پرونده ذی حق بودند، تعیین تکلیف شدند.

- اخبار سیاسی -
به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم به نقل از خانه ملت، محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به پرونده پذیرفته شدگان رشته های علوم پزشکی در سال گذشته،اظهار داشت: همه افرادی که در این پرونده ذی حق بودند، تعیین تکلیف شدند به طوریکه از مجموع حدود 5 هزار نفری که در این پرونده دچار مشکل بودند، امروز فقط 67 پذیرفته شده وجود دارد که خودشان نخواستند تعیین تکلیف شوند و چارچوب هایی که در تعامل با سازمان سنجش و وزارت علوم و وزارت بهداشت و همچنین کمیسیون آموزش و تحقیقات برای آنها در نظر گرفته شد را نپذیرفتند.
آخرین وضعیت جذب دانشجویان پزشکی لغوپذیرش شده دانشگاه آزاد
وی با رد ثبت نام رسمی این افراد،گفت: این پذیرفته شدگان به عنوان ذخیره اعلام شده و برخی از واحدها مرتکب خطا شده و برای این افراد کارت صادر کرده بودند و ظرف مدت دو هفته به این افراد اعلام شد که خطا رخ داده است، بنابراین بدیهی است که این افراد با تراز پایین تر نمی توانند در رشته های مد نظر علوم پزشکی تحصیل کنند و از نظر ما این مسئله حل شده و تمام شده است.
رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: در نشست کمیسیون اصل 90 مجلس، برخی نمایندگان عنوان کردند که تحصیل این پذیرفته شدگان در رشته های علوم پزشکی حق مکتسبه ای است و آنها باید به هر طریقی که شده در رشته دلخواه خود تحصیل کنند در حالیکه باید تراز این افراد در نظر گرفته شود و با در نظر گرفتن تراز، نمی توان خیلی از این افراد را در رشته مطلوب خود پذیرفت.
طهرانچی با تاکید بر اینکه هیچ یک از ثبت نام ها رسمی نبوده و سازمان سنجش هیچکدام را تأیید نکرده بود، اضافه کرد: در این باره یک اشتباه الگوریتمی و ...