ایلنا نوشت: رئیس شورای شهر تهران گفت: تعداد فوتی های کرونا در تهران پیش از این تا بیش از صد نفر در روز بالا رفت و مجددا نزولی شد و به تعداد ۴۹ نفر رسید، اما مجدد این آمار افزایش یافته و به ۷۰ نفر رسیده است.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی درباره ناتوانی مدیریت شهری در توسعه حمل و نقل عمومی و عدم تحقق مصوبات دولت گفت: برای تامین اعتبار مصوبات لازم را از دولت گرفتیم و باید تمام تلاش ما اجرای مصوبات باشد. هر جا که به مانعی بر می خوریم باید با مسئولان آن را مطرح کنیم. مسئولان شهری باید دقیقا بگویند که چرا اجرای مصوبات فعلی دولت و مجلس در زمینه حمل و نقل شهری امکان پذیر نیست.
او ادامه داد: باید تلاش کرد تا این مشکلات حل شود و نباید بهانه داشته باشند که ما به دلایل تحریم یا نبودن پول و بودجه نمی توانیم کاری کنیم، چرا که مصوبات هست و باید آنها را پیگری و اجرا کنند.
هاشمی در پاسخ به این سوال که وعده های وزیر نفت به شهردار وقت تهران در زمینه حمل ونقل به کجا رسید؟ گفت: وزارت نفت موظف شده است که در زمینه تامین اتوبوس ، از محل صرفه جویی مصرف سوخت، تضمین بازپرداخت وام هایی که برای این منظور تامین می شود را انجام دهد.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که چرا این اقدام تاکنون به درستی اجرائی نشده است؟ اظهار داشت: شهرداری باید قرارداد آن را ببندد و جواب آن را از وزارت نفت بگیرد، چرا که قوانینی برای این کار وجود دارد. برای مثال وزارت نفت می گوید من راستی آزمایی می کنم و اگر واقعا در مصرف سوخت صرفه جویی شده بود پول آن را می دهم، سازمان برنامه و بودجه نیز باید برای اینکه این اتفاق رخ دهد، تضمین ماده ۶۲ را انجام دهد.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا در شرایط کنونی مصوبات به مرحله اجرا می رسد یا خیر؟ گفت: در این مورد هم از طرف دولت و هم از طرف شهرداری کم کاری می شود و هر دو طرف ۵۰،۵۰ مقصر هستند.
او در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار