رفیعی گفت:روز جمعه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم است و از روز شنبه سامانه بارشی دیگری از غرب وارد کشور می شود.

کبری رفیعی کارشناس هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار ، با بیان اینکه امروز سامانه بارشی در غرب، جنوب غرب و مرکز کشور از جمله استان های ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، فارس، اصفهان و بوشهر فعال بوده است گفت: در استان های تهران ، البرز قزوین، جنوب زنجان ،سمنان، گیلان و یزد ، شاهد بارش به صورت پراکنده همراه با مه خواهیم بود.
این کارشناس هواشناسی اظهار کرد: در استان های جنوبی، رگبار و رعد وبرق، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف و مه غلیظ پیش بینی می شود.
رفیعی افزود: روز پنج شنبه بارش در غرب و جنوب غرب، سواحل شمالی، شمال شرق، مرکز و دامنه های جنوبی البرز خواهد بود.
او بیان کرد: هواشناسی در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف و در مناطق جنوبی رگبار و رعدوبرق پیش بینی کرده است.
رفیعی با بیان اینکه بارندگی امروز در شمال و شرق خوزستان، لرستان و نیمه غربی چهارمحال و بختیاری شدت بیشتری دارد گفت: فردا در قزوین، خراسان شمالی، گیلان، مازندران، گلستان و اردبیل بارش پراکنده پیش بینی شده است.
این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه پنج شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی و شمال خراسان رضوی بارش برف پیش بینی می شود، گفت: روز جمعه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم است و شنبه سامانه بارشی دیگری از غرب وارد کشور می شود.
او افزود: پیامد ورود این سامانه بارش باران، بارش برف در ارتفاعات، کاهش دما در مناطق جنوبی، رگبار و رعد وبرق وزش باد و در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهد بود.
کارشناس هواشناسی بیان کرد: امشب و فردا شمال خلیج فارس به سبب ابر های همرفتی مواج است و روز های جمعه، شنبه و یکشنبه خلیج فارس و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار