اهمیت کمک فنر ها در خودرو چیست؟

پارسینه پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۵
کمک فنر ها نقش اساسی در ایمنی خودرو دارند، اما امروزه توجه کمتری به این بخش می شود و سلامت فرمان، چرخ ها و ترمز ها در اولویت هستند.

رانندگان به نقایص کمک فنر ها که یکی از اساسی ترین قسمت های خودرو است توجهی نمی کنند.
جالب است بدانیم در صورت خرابی کمک فنر ها ضریب فرسودگی سایر قطعات خودرو نیز افزایش می یابد. این قطعات شامل: ۱-فنر تعلیق ۲-جعبه فرمان ۳-دیفرانسیل ۴-لاستیک چرخ ها ۵-بلبرینگ چرخ ها ۶-گیربکس ۷-سیستم تعلیق ۸-مجموعه سیبک های فرمان هستند.
به منظور ایمنی بیشتر، اطلاعات ذیل میتواند دید بهتری در خصوص شناخت و تشخیص خرابی های کمک فنر ارائه کند.
۱ - اگر کمک فنر نشتی دارد حتما باید تعویض شود.
۲ - بالا و پایین رفتن خودرو به خصوص اگر جاده ناهموار باشد و یا شیرجه رفتن خودرو در حین ترمز های شدید ممکن است به دلیل خرابی کمک فنر ها باشد.
۳ - اگر در سر پیچ خودرو بیش از حد بپیچد به نحوی که راننده برای کنترل آن باید تلاش بیشتری کند این روند می تواند از خرابی کمک فنر باشد.
۴ - اگر چرخ ها روی جاده بالا و پایین روند ممکن است از فرسودگی فنر ها و کمک ها باشد.
۵ - اگر خودرو روی جاده حالت بی ثباتی پیدا کند، ممکن است از فرسودگی از کمک فنر ها باشد و این امر ایمنی اتومبیل را شدیدا تهدید می کند.
۶ - بار کردن خودرو بیش از ظرفیت آن عامل مهمی در ضیعف شدن سیستم تعلیق از جمله کمک فنر ها می شود. اگر سرعت متناسب با جاده و بار نباشد باعث شکسته شدن اتصالات می شود که در نتیجه نا امن بودن خودرو و سرنشینان حتمی است.
۷ - اگر اتومبیل شما به یک سمت کشیده می شود سیستم تعلیق را که شامل تایرها، فنر ها و کمک فنر ها است را توسط افراد مجرب مورد بازدید قرار دهید تا نسبت به تعمیر و تنظیم هندسه چرخ ها با دستگاه الکترونیک اقدام شود.
۸ - تایر های فرسوده و جویده شده نشانگر عیب در سیستم تعلیق به خصوص ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار