در حرم امام رضا(ع) به این فکر می افتد که اگر خدا خواست و او توانست دوباره به زندگی ادامه دهد، یک کار خیر عام المنفعه انجام دهد.

به گزارش مشرق ، در دنیایی که فست فودها در آن حکومت می کنند، پیدا کردن محلی برای خوردن غذای سالم کمی سخت شده است. با گذر زمان سلیقه ی خوراکی عموم جامعه به سمت غذاهای فست فودی یا به عبارت بهتر سوسیس و کالباس ها رفته! امری که نه تنها کارشناسان تغذیه را به نگرانی انداخته که بیماری های حاصل از مصرف زیاد این محصولات، کم کم دارد مردم را هم می ترساند.
بیشتر بخوانید:
این بار بچه های تیم مستندساز «بزرگ راه همت» تا یزد سفر کرده اند تا با چشم خود نمونه ی سالمی از فست فودها را ببینند و داستان شکل گیری ایده اش را برای مردم تعریف کنند. بزرگراه همت مجموعه مستندی است که هر هفته به سراغ یک مجموعه خودجوش فرهنگی یا اجتماعی می رود و قصه آدم هایی را روایت می کند که با سخت کوشی توانسته اند بر مشکلات غلبه کنند.
پانزدهمین قسمت بزرگ راه همت به تهیه کنندگی اباذر صالحیان و کارگردانی محمد تراب زاده روایتگر چگونگی تاسیس موسسه ای است که توسط آقای محمدعلی شجاع تاسیس شده و امروز محصولات سالم و ارگانیک را به فروش می رساند.
اما داستان آقای شجاع در ابتدا چیزی شبیه یک تراژدی بوده، داستانی که با عزم ویژه و دغدغه ی مثال زدنی او این روزها شنیدنش حس امید را در همه زنده می کند.
آقای شجاع که از کارمندان برج مراقبت پرواز در فرودگاه یزد است اوایل دهه هشتاد یک شبه متوجه می شود که درون معده اش، توموری بزرگ جاخوش کرده و این یک معنا بیشتر نمی تواند داشته باشد: او در اوج جوانی دچار بیماری سرطان معده شده است. به قول خودش این سرطان به خاطر استفاده بیش از حد او از محصولات فست فودی بوده است.
اما داستان آقای شجاع به سفری برمی گردد که او و همسرش به مشهد مقدس داشته ...

سرخط اخبار