روی کارآمدن "جو بایدن" بار دیگر جوی از تمایل به مذاکره را پیش آورده است. تمایلی که نه ناشی از یک نقشه راه صحیح و عملی بلکه تنها از سر خوش خیالی به آمریکا نشات می گیرد.

به گزارش مشرق، با اعلام پیروزی جو بایدن نامزد حزب دموکرات ها در انتخابات آمریکا، برخی جریان های داخلی از حالا به دنبال داغ کردن تنور مذاکره هستند و سیگنال هایی را به سمت طرف آمریکایی ارسال می کنند که گویا ایران فردای روی کارآمدن بایدن، نیازمند مذاکره است و یک طرف میز نشسته است.
اینکه جمهوری اسلامی باید در برابر تیم جدیدی که قرار است در کاخ سفید مستقر شود یک نقشه راه و برنامه مشخصی داشته باشد، شکی نیست اما اینکه عده ای به رسم همیشه بر طبل لزوم امتیاز دادن ایران بکوبند، رئیس جمهور آتی آمریکا که نقشه راه او برای ایران اعمال فشارهای حداکثری ترامپ با تاکتیک های اوباما است را بر تسریع در انجام فشارهای هوشمند مصر خواهد کرد.
در این مقطع چندماهه تا روی کارآمدن حاکمان جدید کاخ سفید، ارسال پیام های اشتباه و اظهارات برخواسته از ضعف، می تواند مانند گذشته خسارت بار باشد و به جای ایستادن ایران در موضع امتیازگیری، مجبور به امتیاز دادن شویم.
امری که در گذشته بارها از جانب طیفی از اصلاح طلبان تندرو شاهد آن بودیم و جریان مناسبات را به نفع آمریکا و به ضرر ایران عضو کردند.
۱- سال ۸۸؛ فتنه و برگرداندن ورق به نفع آمریکا: پیش از انتخابات سال ۸۸، فضای روابط ایران و آمریکا، تیم حاکم بر کاخ سفید را بر این مسئله متقاعد کرده بود که باید حق هسته ای ایران را بپذیرد. براساس آنچه برخی مقامات ایرانی گفته اند و همچنین ویلیام برنز دیپلمات کارکشته آمریکایی در خاطراتش نوشته، باراک اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا نامه ای به آیت الله خامنه ای نوشت که به تعبیر شخص رهبر انقلاب، لحن این نامه مشابه نامه های «فدایت شوم» بود. براساس خاطرات برنز، لحن نامه کاملاً در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار