شروع سریال جدید شبکه یک از روز اربعین/ «مجلس حیرانی»، «پناه آخر» شد

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۶
تهیه کننده سریال جدید شبکه یک از پخش این مجموعه تلویزیونی در روز اربعین و تغییر نامش خبر داد.

- اخبار فرهنگی -
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، داستان سریال روز اربعین از یک تکیه روایت می شود؛ چالش هایی را میان دو برادر به تصویر می کشد و نامش «مجلس حیرانی» بوده و حالا به گفته تهیه کننده اش به «پناه آخر» تغییر نام داده است. ایجاد چالش میان برادر بزرگتر با برادر کوچک خود باعث مهاجرت او از ایران می شود؛ نقش دو برادر را "بیژن امکانیان" و "کاوه خداشناس" ایفا می کند. فرزندش که نقش او را عباس غزالی(امیرعلی) برعهده دارد برای پیگیری ماجرایی به ایران بازمی گردد.
داستان مجموعه «پناه آخر به سفارش سیمافیلم تولید می شود درباره قصه آدم هایی است که به واسطه اتفاقاتی که برایشان رخ می دهد، باعث می شود برایشان عاشورا شکل بگیرد و حالا باید بین حقیقت و منفعت فردی یکی را انتخاب کنند. شاید شنیدن چنین واژه هایی در ظاهر ساده باشد اما بسیار معنای عمیقی دارد و هر فردی وقتی در چنین موقعیتی قرار می گیرد، واکنش های متفاوتی هم نشان می دهد.
فیلمنامه این سریال به تهیه کنندگی داود شاه بابایی را صادق خوشحال نوشته و داریوش یاری کارگردانی را برعهده دارد. نقش حاج مرتضای داستان این سریال را بیژن امکانیان بازی می کند که از قدیمی های محل «پناه آخر» است. همه روی او حساب باز می کنند اما فرزندانش و دیگر اعضای خانواده اش با ماجراهایی روبه رو می شوند.
مخاطب با شنیدن چنین خلاصه داستانی ناخودآگاه با خودش می گوید که می خواهیم یک داستان تکراری را شاهد باشیم اما این طور نیست و قرار هم نیست شاهد یک قصه کلیشه ای باشند؛ زیرا عوامل مجموعه تلویزیونی «پناه آخر» با ساخت این اثر به دنبال این موضوع رفته اند که چگونه می شود عاشورا هم برای ما و در این دوره و ...

سرخط اخبار