بوشهر- افزایش قیمت گوجه فرنگی که سال هاست به برکت کاشت خارج از فصل به پای ثابت سفره های خانواده های ایرانی تبدیل شده برای همگان گران تمام شده و موجب بالا گرفتن اعتراض مردم شده است.

قدس آنلاین -گروه استان ها: افزون بر یک ماه است که گوجه فرنگی در رقابت با سایر میوه های وارداتی و لوکس مانند موز کورس رقابت برداشته و حتی در این مدت توانسته تا گوی رقابت را نیز برباید و باقیمت ۱۰ الی ۱۷ هزار تومان در بازار جولان دهد.
قیمت افزایش گوجه فرنگی آن هم در استانی که خود قطب تولید این محصول است برای مردم آن کمی عجیب به نظر می رسد و ازاین رو خواستار نظارت و دخالت بیشتر مسئولان هستند.
با پایان یافتن فصل برداشت گوجه در استان های شمالی کشور باید گوجه مصرفی از جنوب کشور و استان بوشهر تأمین شود و در حال حاضر گران شدن کرایه حمل ونقل بهانه ای شده تا عده ای قیمت آن را برای انتقال آن از جنوب به سایر شهرها دلیل گرانی این محصول تلقی کنند.
البته کشاورزان مدعی هستند که افزایش قیمت نهاده ها مانند کود و بذر و سم باعث افزایش قیمت شده است.
در این راستا عده ای دلالان را موجب گرانی می دانند برخی شرایط آب و هوایی و برخی صادرات را به عنوان متهم گرانی این محصول معرفی می کنند.
فصل برداشت نزدیک است
گوجه ارزان می شود در همین راستا معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بابیان اینکه فصل برداشت گوجه در مزارع این استان از ۲۰ آبان آغاز خواهد شد بیان می کند: به طور حتم حالا که قیمت ها افزایش داشته و کمبود در بازار مشاهده می شود احتمالاً برداشت هم زودتر اتفاق خواهد افتاد.
خسرو عمرانی با ابراز امیدواری از این موضوع که تا پایان هفته با برداشت محصول گوجه در برخی از مناطق استان قیمت گوجه فرنگی کاهش پیدا خواهد کرد ادامه می دهد: سطح زیر کشت گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر ۱۱ هزار و ۲۰۰ هکتار است که پیش بینی می شود ۵۸۰ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار