سایه جنگ بالای سر کشور است، باید بهانه ها را از ترامپ بگیریم!/ ناصری: باید درباره «روح برجام» مذاکره کنیم!

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۸
رسانه های طیف اصلاح طلب همچنان در حال هراس افکنی با سایه جنگ هستند. در روزهای گذشته هفته نامه اصلاح طلب «صدا» در اقدامی تأمل برانگیز، تیتر جلد خود را «دوراهی جنگ و صلح» انتخاب کرد.

سرویس سیاست مشرق - روزانه می توان از لابه لای گزارش ها و عناوین خبری رسانه های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می تواند برای مخاطبین قابل استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه های مشرق" نکات و تأملات قابل استخراج از رسانه ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با « ویژه های مشرق » همراه شوید.
*******
** ناصری: باید درباره «روح برجام» مذاکره کنیم!
«عبدالله ناصری» مشاور رئیس دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه آفتاب یزد گفت: «شاید القایی که برخی جناح ها و گروه ها در رابطه با برجام ایجاد کرده و این مسئله که با امضای برجام بسیاری از مسائل حل خواهد شد، تلقی درستی نبود. در همان زمان بسیاری از اصلاح طلبان و کنشگران سیاسی بلافاصله اعلام کردند که اگر برجام قرار است پایدار بماند باید مناقشات و اختلافات موجود میان ایران و اتحادیه اروپا و آمریکا حل و فصل شود که متاسفانه عملاً برجام تحت تأثیر برخی فضاها قرار گرفت. بنابراین این تصور که برجام آغاز و پایان کلید حل همه مشکلات ایران است، کاملاً ساده اندیشانه است»
ناصری در ادامه گفت: «کاملاً مشخص بود که برجام دستاوردهایی برای ایران و نیز طرف مقابل دارد اما بدین مفهوم نبود که با برجام همه مشکلات کشور حل شود. علاوه بر این تلاش برای حل مناقشات به مفهوم حفظ روح برجام بود. اتحادیه اروپا هم بعد از خروج آمریکا از برجام حمایت کرد تا توافق هسته ای حفظ بماند. زیرا طرف های مقابل به ویژه اروپا به برجام به عنوان یک دستاورد بین المللی که به ثبات و صلح جامعه جهانی کمک می کند اعتقاد داشتند. به همین دلیل باید اذعان داشت که برجام دیگر هیچ خاصیتی ...