به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیداسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: ستاد انتخابات با شش کمیته در 10 اردیبهشت امسال تشکیل شد. کمیته حقوقی، مالی و پشتیبانی، ستاد امنیت انتخابات، اطلاع رسانی و روابط عمومی، حفاظت و حراست وکمیته فناوری اطلاعات زیرمجموعه ستاد انتخابات فعالیت می کنند.
وی درباره شروع به کار رسمی ستاد انتخابات گفت: با توجه به اینکه در 10 اردیبهشت ستاد انتخابات تشکیل شد، اسفند سال گذشته با تعیین روز برگزاری انتخابات و تفاهم وزارت کشور و شورای نگهبان کار ستاد آغاز شد و 10 آذر نقطه آغار عمیلیات اجرایی ستاد انتخابات است که وزیر کشور دستور شروع انتخابات را به استان ها، فرمانداری ها و بخشداری ها صادر خواهند کرد که ثبت نام داوطلبان به مدت یک هفته انجام خواهد شد.
موسوی در ادامه گفت: مهمترین برنامه درکنار اطلاع رسانی عمومی، شرایط ثبت نام داوطلبان، آغاز شده است. کسانی که قصد داوطلبی و ثبت نام در انتخابات مجلس را دارند با حداقل 30 سال و حداکثر 75 سال سن و حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن می توانند با توجه به مواد مندرج و بندهای ماده 28 قانون اساسی ثبت نام خود را انجام دهند.
او افزود: در 208 حوزه اننخابیه 290 نفر انتخاب و وارد مجلس می شوند که داوطلبان از 10 آذر به مدت یک هفته می توانند با مراجعه به فرمانداری ها ثبت نام کنند همچنین ستاد ثبت نام در وزارت کشور نیز تشکیل شده است که افراد می توانند در این ستاد کار ثبت نام را انجام دهند، افرادی که در خارج زندگی می کنند نیز می توانند با مراجعه به سفارتخانه ها و کنسولگری های ایران در خارج کشور کار ثبت نام را انجام دهند که بعد از ثبت نام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار