در سالی که گذشت فرهنگیان فراز و فرودهای عجیب و غریبی را پشت سرگذاشتند اما اجرایی شدن طرح ده ساله رتبه بندی معلمان امید تازه ای را در دل فرهنگیان انداخت که به یک باره در روزهای پایانی سال گذشته منحل شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛  طرح رتبه بندی معلمان پس از کش وقوس های فراوان در جلسه روز یکشنبه سوم آذرماه سال گذشته بالاخره پس از ده سال توسط هیات وزیران که به ریاست رئیس جمهوری (حسن روحانی) برگزار شد، تصویب و اجرایی شد.
بر اساس مصوبه رتبه بندی معلمان که با هدف استقرار نظام پرداخت حقوق فرهنگیان بر اساس صلاحیت، شایستگی و تجربه تصویب شد، معلمان در پنج رتبه، طبقه بندی شدند و عوامل امتیاز آور برای ارتقای رتبه بر مبنای تحصیلات، مهارت و توانایی ها، دوره های آموزشی، سنوات خدمت و تجربه مربوط محاسبه شد.
رتبه بندی از دولت احمدی نژاد تا دولت روحانی
3 آذر خبر خوبی به معلمان رسید؛ بعد از کش و قوس های بسیار بالاخره هیأت دولت نظام رتبه بندی معلمان را تصویب کرد. ماجرایی که یک سرش به دولت دوم محمود احمدی نژاد برمی گردد و نارضایتی تاریخی معلم ها از حقوق و مزایای دریافتی شان. اما در نظام رتبه بندی، قرار براین است تا پرداخت حقوق فرهنگیان بر اساس صلاحیت، شایستگی و تجربه باشد. مهم تر از تصویب طرح، این بود که همان شب وزیر آموزش و پرورش خبر داد این موضوع از هفته ی آینده اجرایی می شود، وعده ای که برای معلمان خوش است و البته تکراری!
با این حال محسن حاجی میرزایی ، وزیر آموزش و پرورش، در صفحه توئیترش در این باره نوشت: «در اجرای وعده رئیس محترم جمهور و قولی که داده بودم، طرح رتبه بندی معلمان به تصویب هیأت وزیران رسید و ان شاءالله عملیات اجرایی آن از هفته آینده آغاز می شود و امتیازهای جدید از ابتدای مهر برای همه معلمان محاسبه، اعمال و پرداخت خواهد شد». 
طرح رتبه بندی معلمان موضوع مهمی است که مدت هاست دنبال می شود و درنهایت دولت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار