نهادهای امنیتی آلمان یک زن عضو داعش که از ترکیه اخراج شده بود را در فرودگاه فرانکفورت دستگیر کردند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، نهادهای امنیتی آلمان یکی از دو طرفدار داعشی که جمعه شب از ترکیه اخراج شده بودند را در فرودگاه فرانکفورت دستگیر کرد.
فرد دستگیر شده که یک زن با نام "نسیم آ" از هسن آلمان است که قرار است امروز به کارلسروهه منتقل شده و در آنجا محاکمه شود.
این دو زن جمعه شب به فرودگاه فرانکفورت وارد شدند و در آنجا از طرف نیروهای پلیس مورد بازجویی قرار گرفتند. این دو زن اخراج شده از ترکیه در حال پرواز توسط پلیس جنایی فدرال آلمان مشایعت می شدند.
یکی از این زنان که "هایده .ار" نام داشت بعد از اینکه پلیس از وی اثر انگشت و آزمایش "دی ان ای" گرفت آزاد شد. این زن گفته بود که مدتهاست از سازمان تروریستی داعش جدا شده است. وی که اصالت سومالیایی داشت در سال 2014 به عنوان یک نوجوان از آلمان به سوریه رفته بود و بر اساس تحقیقات انجام شده در اواخر سال 2015 در آنجا ازدواج کرد.
این دو زن عضو داعش ابتدا در عراق زندگی می کردند و از داعش دستمزد می گرفتند . آن ها همواره مسلح بودند. بعدها "نسیم. آ" با همسرش به سوریه رفته و در آنجا در جبهه داعش مبارزه می کرد. این زن در سال 2019 توسط نیروهای امنیتی کرد دستگیر شده و به کمپی منتقل شد و بعد از فرار هم توسط نیروهای امنیتی ترکیه دستگیر شد.
آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان اخیرا اعلام کرده است که نهادهای آلمانی تضمین می کنند که از طرف طرفداران داعشی که از ترکیه اخراج می شوند هیچ خطری متوجه آلمان نیست.
وی روز جمعه در سخنانی گفت که فعالیت های این افراد به هر حال از جانب نیروهای امنیتی رصد خواهد شد. پلیس می تواند در این گونه موارد در باره ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار