سفیر ایران در ونزوئلا گفت: خبر انتقال ۹ تن طلا که ادعا شده ونزوئلا در برابر سوخت به ایران ارسال کرده ؛۱۰۰ درصد دروغ است.

به گزارش مشرق،  "حجت الله سلطانی" سفیر ایران در کاراکاس در گفت وگو با شبکه خبری العالم تاکید کرد: نفت کش ایرانی" فورچون" محموله خود را در بندر ال بالیتو تخلیه کرد و ۳نفت کش دیگر نیز در حال حرکت به سوی ونزوئلا هستند.
وی در گفت وگو با شبکه العالم اظهار داشت: دو نفت کش ایرانی که به ونزوئلا رسیدند مورد هیچ تعرضی از سوی هیچ کشوری قرار نگرفتند.
سفیر ایران در کاراکاس ادامه داد: اعزام نفت کش های ایرانی؛ حامل سوخت و مواد خام برای تجهیز پالایشگاههای ونزوئلا و بر اساس پروتوکل های بین المللی انجام شد زیرا حرکت کشتی های تجاری و نفت کش ها در قالب دریانوردی بین المللی است و سازمان های بین المللی مسئول از پیش خط سیر این نفت کش ها و کشتی های تجاری را می دانستند.
دانلود
سلطانی اظهارداشت: روز رسیدن نفت کش های ایرانی روزی بزرگ و تاریخی برای دو ملت ونزوئلا و ایران است که تحت فشارهای امریکا قرار دارند و دارای سیاست های مستقلی هستند و پیروزی برای جامعه بین المللی است.
وی تاکید کرد: امریکا امروز به عنوان کشوری که ناقض پیمان های بین المللی است اما مشخصا در این روز نتوانست محدودیت هایی برای این نفت کش ها به وجود بیاورد آمریکا لیست بلند بالایی از نقض پیمان ها و توافقات را درقبال دیگر کشورها در کارنامه عمل خود دارد. شما به خوبی می دانید امریکا از توافق پاریس خارج شد اما ادعا دارد که به پیمان های بین المللی از جمله آزادی تجارت و دریانوردی پایبند است و دریافت که باید به پیمان های بین المللی احترام بگذارد و همه کشورها از جمله آمریکا با احترام به پیمان ها و توافقات می توانند به منافع ناشی از آن دست یابند. من این پیروزی را متعلق به همه کشورها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری