چهار هزار دانشجوی خارجی در رشته های پزشکی در ایران مشغول به تحصیل هستند

ایرنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۱۵
کرمانشاه- ایرنا- قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه نیاز به اعزام دانشجو به خارج از کشور در رشته داروسازی نداریم، گفت: دانشگاه های کشور هم اکنون میزبان حدود چهار هزار دانشجوی خارجی نیز هستند که نشان از پیشرفت حوزه آموزشی ایران دارد.

دکتر حمید اکبری جمعه شب در مراسم پایانی همایش علوم دارویی ایران به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در هتل پارسیان این شهر افزود: پیشرفت علوم دارویی مرهون اساتید ارجمندی است که سال ها تجربیات ارزشمند خود را در اختیار دانشجویان قرار دادند.
او گفت: داروسازان در کشور هم به لحاظ علمی و هم به لحاظ تحقیقاتی موثر و بسیار فعال عمل می کنند.
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه اظهار داشت: باوجود کمبود بودجه و نیروی انسانی در جایگاه اول داروسازی منطقه هستیم و این نتیجه تلاش های شبانه روزی همکاران داروساز است.
اکبری افزود: میزان تولید دارو در کشور بالاست و این به معنای به ثمرنشستن آموزش دانشگاه های کشور است.
در این مراسم سوسن عبداللهی از لرستان در رشته فارماسیوتیکس، مونا علی بلندی از مشهد در رشته نانو تکنولوژی، مصیب رستمیان از کرمانشاه در رشته شیمی دارویی، بی بی مرجان رضوی از مشهد در رشته سم شناسی، افشین قره خانی از تبریز در رشته بالینی، پریا شرفی بدر از تهران در رشته فارماکوگنوزی، مریم السادات نبوی نیا از یزد در رشته بیوتکنولوژی و سارا رضیئی از کرمانشاه در رشته فارماکولوژی به عنوان نفرات برتر ارایه شفاهی شانزدهمین همایش علوم دارویی مورد تجلیل قرار گرفتند.
ارائه ۴۰ سخنرانی در سه روز برگزاری همایش
رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این مراسم با بیان اینکه در مجموع ۴۲۰ مقاله با موضوعات مختلف به صورت پوستر و ارائه شفاهی به دبیرخانه کنگره ارسال شده بود، گفت: در این همایش ۴۰ سخنرانی در بخش های گوناگون از جمله شیمی دارویی، فارماسیوتیکس، نانوتکنولوژی دارویی، بیوتکنولوژی دارویی، سم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار