عضو هیات مدیره کانون انجمن های صنفی شرکت های حمل ونقل داخلی کشور درخصوص واردات کامیون های کارکرده اروپایی و تأثیر آن بر بازار خودروهای سنگین سخن گفت.

به گزارش « اخبار خودرو »،عضو هیات مدیره کانون انجمن های صنفی شرکت های حمل ونقل داخلی کشور درخصوص واردات کامیون های کارکرده اروپایی و تأثیر آن بر بازار خودروهای سنگین سخن گفت. خیرالله اسدی اظهار داشت: «به نظر می رسد واردات کامیون های دست دوم اروپایی یک مانور تبلیغاتی بوده و به بن بست خواهد خورد؛ زیرا واردات کامیون های کارکرده اروپایی به شرکت های توانمند واگذار شده و این امر موجب شده است واردات آن در انحصار این شرکت ها باشد. 
به اعتقاد بنده در این زمینه شرکت های حمل ونقل باید وارد عمل شوند و رانندگان طبق شرایط و ضوابط خاص خودرو فرسوده خود را تحویل دهند و کامیون اروپایی را دریافت کنند.» وی افزود: «با توجه به این که در اروپا شرکت های حمل ونقل مالک کامیون هستند، چند شیفت کاری روی آن کار می شود و با اتمام گارانتی کامیون اقدام به فروش آن می کنند. بنابراین با هدف نوسازی ناوگان فرسوده سنگین نمی توان روی واردات کامیون اروپایی حساب کرد، اما با این وجود واردات کامیون های کارکرده اروپایی بهتر از کامیون های چینی نو است.» عضو هیأت مدیره کانون انجمن های صنفی شرکت های حمل ونقل داخلی کشور ادامه داد: «واردات کامیون های اروپایی با احتساب عوارض گمرک با قیمت بسیار بالایی وارد کشور می شود و افزایش هزینه های حمل ونقل موجب افزایش کالاهای مصرفی مردم می شود. 
اگر هدف سازمان راهداری نوسازی است، تنها حذف عوارض گمرک و آزادی عمل رانندگان برای واردات کامیون می تواند در این زمینه مؤثر باشد و این امر موجب تثبیت بازار ناوگان سنگین و کاهش قیمت ها خواهد شد.» اسدی درخصوص تأثیر واردات کامیون های کارکرده اروپایی بر بازار خودروهای سنگین گفت: «واردات این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری