مدیر اجرایی "داون":

"آقای محمد بن سلمان، شما را در دادگاه می بینیم"!

لوگوی برنا نیوز برنا نیوز . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۳:۷
مدیر اجرایی سازمان "دموکراسی برای جهان اکنون عرب" (داون) پیامی برای محمد بن سلمان ولیعهد عربستان ارسال کرد و در این پیام خطاب به وی گفت:" شما را در دادگاه می بینیم" .

به گزارش  گروه روی خط رسانه های برنا ؛ «سارا لیا ویتسون» این پیام را در حساب کاربری خود در توییتر، درپی تحلیف جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا و خروج دونالد ترامپ از کاخ سفید، منتشر کرد. چرا که ترامپ دوست بن سلمان بود و تلاش می کرد او را از محاکمه در دادگاه آمریکا مصون کند اما موفق به این کار نشد.
این مدیر بخش خاورمیانه سازمان دیده بان حقوق بشر در توییتر خود نوشت:" شخصی [منظور بن سلمان]، روز بدی را پشت سر گذاشت، هیچ خوب نبود، چرا که نتوانست به مصونیت شکننده ای که از ترامپ خواسته بود و ترامپ نیز تلاش کرد به او بدهد، دست یابد. آقای محمد بن سلمان، شما را در دادگاه می بینیم."
عدم مصونیت
شبکه آمریکایی سی ان ان اعلام کرد که دولت ترامپ درحال بررسی درخواست عربستان برای مصونیت محمد بن سلمان از محاکمه توسط دستگاه قضایی آمریکا در ماجرای سعد الجبری است.
الجبری مشاور محمد بن نایف ولیعهد پیشین عربستان، علیه محمد بن سلمان به اتهام تلاش برای قتل خود شکایت کرده و مدعی شده بود که بن سلمان در اکتبر ۲۰۱۸ یعنی چند روز پس از قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی در استانبول، گروهی را نیز برای ترور وی به کانادا فرستاده است.
این شبکه آمریکایی تامین مصونیت قانونی برای بن سلمان را پیام صریح دولت ترامپ برای حمایت از همه ستمگران جهان دانست.
سی ان ان با اشاره به اینکه "طبق ارزیابی آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، بن سلمان دو سال پیش دستور قتل فجیع جمال خاشقجی روزنامه نگار معروف را صادر کرده است" بر لزوم تماشای مستند جدید " The Dissident" درمورد قتل خاشقچی و طرح این سوال که "چگونه ممکن است مسئولی از جهان آزاد با وجدان زنده با بن سلمان هم نشینی کند؟" ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
پنبه زن
پنبه زن
لوگوی شبکه خبر شبکه خبر .