نشست سامان دهی، شناسایی و حمایت از مصدومان شیمیایی در سردشت

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۷:۱۵
در این نشست مسوولان بر حل مشکلات درمانی و برخورداری مصدومان شیمیایی از حق و حقوق جانبازی تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرکز مهاباد، مدیرکل کمیسیون های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با دستور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اکیپی به شهرستان سردشت اعزام شد تا مدعیان در مرحله اول شناسایی شوند.
حبیب الهی با بیان اینکه در این ستاد در حین شناسایی و درمان کار توانبخشی هم انجام میشود افزود: در مرحله اول این مدعیان باید توسط فرماندار به ما معرفی شوند و مدعیان در مرحله بعد باید در کمیته های تخصصی تعیین درصد شرکت کرده و در مرحله سوم هم باید مرحله درمان را طی کنند.
نخشی پور فرماندار سردشت هم گفت: مدعیان بر اساس سوابق درمانی، مدارک پزشکی محل سکونت ،تاریخ تولد به ستاد معرفی می شوند و درصورت وجود دلایل و مدارک لازم افراد و مدعیان به عضویت ایثارگران اضافه خواهند شد.
حسین پور نماینده شهرستان های سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی هم گفت: در حال حاضر 13هزار نفر در شهرستان سردشت متقاضی جانباز شدن هستند که باید بعد از پالایش اولیه در مراحل بعدی بررسی شوند.
حسین پور اضافه کرد: اولویت با کسانی است که تاکنون پرونده آنها برسی نشده و در کمیسیون ها شرکت نکرده اند.
در این جلسه درخصوص برخی از مشکلات دیگر جانبازان در زمینه تهیه دارو داروخانه و مشکلات کیلینیک تخصصی هم بررسی شد.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی هم گفت: مصدومان شیمیایی در هر نقطه ای از استان با ارائه اسناد و مدارک می توانند خود را به ستاد شناسایی و حمایت از مصدومان معرفی کنند.
فعال افزود: ایثارگران برای تشکیل پرونده اگر مدارک و اسناد لازم و کافی را ارائه دهند محدودیتی از نظر شهر برای شناسایی و ثبت نام وجود ندارد و متقاضیان و مدعیان در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار