اعتمادآنلاین| نیلوفر حامدی- ماجرای «جانی دپ» و «امبر هرد»، زوج معروف هالیوودی، که چند سال پیش تحت عنوان خشونت خانگی «جانی» مطرح شده بود، در هفته گذشته رنگ دیگری گرفت. در حالی که با ادعاهای «امبر»، جانی فرد خشن زندگی این زوج سابق عنوان شده بود، پخش مکالمه تلفنی این 2 نفر نشان داد که اتفاقاً ماجرا برعکس بوده و نه زن، بلکه مرد قربانی خشونت خانگی بوده است (بیشتر بخوانیم) .
به دیگران می گفتم زنم کتکم می زند مسخره ام می کردند
خشونت خانگی، مفهومی که با فکر کردن به آن عموماً چهره یک زن با هاله ای از کبودی دور چشم ها به ذهن مان متبادر می شود، روی دیگری هم دارد. اگرچه آمار آن کمتر است، اما مردانی هم هستند که قربانی انواع خشونت های خانگی می شوند.
رضا 21 سال داشت که ازدواج کرد و عمر زندگی مشترکش به سه سال نرسید. او که یکی از همین قربانیان خشونت خانگی است به اعتمادآنلاین می گوید: «هم من و هم همسرم سن زیادی نداشتیم. بچه بودیم و بر سر مسائل کودکانه دعوا می کردیم. من همیشه شخصیت آرامی داشتم و او در مقابل، خیلی رفتار پرتنشی داشت. چندین بار در دعواهایمان من را کتک زد و آخرین بار اتو را به شدت به سرم کوبید.»
پاسخ رضا در مقابل این پرسش که آیا درباره این اتفاقات با کسی هم حرف می زدی یا نه منفی است: «البته که به کسی چیزی نمی گفتم. نه خانواده ام و نه حتی دوستان صمیمی ام. چه می گفتم؟ که زنم مرا کتک می زند؟ تا دستمایه شوخی و تمسخر آنها بشوم؟ از همه مهم تر، به نظر شما اصلاً کسی باور می کرد؟»
هم فحاشی می کرد هم تهدید؛ با 2 متر قد از زنم کتک می خوردم
کیوان هم جزو مردانی است که تجربه خشونت خانگی را از سر گذرانده است. او که به خاطر یکی ...

سرخط اخبار