سازمان بورس اوراق بهادار تهران:در پایان دوره یک ماهه شهریور امسال، ۴ بانک در میان ۷ شرکت برتر که بیشترین حجم معاملات بورس را به خودشان اختصاص داده اند، حضور دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ جزییات آمار و اطلاعات منتشر شده از سوی بورس تهران، حاکی از آن است که بانک تجارت با ۲۱.۱۴۸ میلیون سهم معادل ۱۳.۶ درصد، بانک صادرات با ۱۷.۳۲۹ میلیون سهم معادل ۱۱.۲ درصد، بانک ملت با ۶.۶۶۲ میلیون سهم معادل ۴.۳ درصد و بانک پارسیان با ۵.۶۹۷ میلیون سهم معادل ۳.۷ درصد در بین ۷ شرکتی قرار دارند که در دوره یک ماهه شهریور ماه ۹۹ درصد بیشترین حجم معاملات بورس را به خودشان اختصاص داده اند.
۲ بانک در بین ۷ شرکت برتر ارزش معاملات
همچنین در ماه پایانی تابستان سال جاری در میان ۷ شرکتی که بیشترین ارزش معاملات بورس را بدست آوده اند ۲ بانک حضور دارد به طوری که بانک تجارت با ۶۷.۲۸۱ میلیارد ریال معادل ۳.۶ درصد و بانک صادرات با ۶۳.۵۷۳ میلیارد ریال معادل ۳.۴ درصد سهم عمده ای در بین برترین ها از نظر ارزش معاملات برخوردار بوده اند.
افت ۳۳ درصدی ارزش معاملات
گفتنی است در ۲۱ روز کاری شهریور۹۹، ارزش معاملات در مقایسه با مرداد۹۹، معادل (۳۳) درصد افت یافت و از ۳.۴۵۲.۳۲۶ میلیارد ریال به ۲.۳۱۷.۲۴۶ میلیارد ریال رسید.
کاهش ۷ درصدی حجم داد و ستد ها
بر اساس این گزارش، در این دوره زمانی حجم سهام معامله شده در تالار شیشه ای از ۲۰۲.۳۶۶ میلیون سهم به ۱۸۹.۱۴۳ میلیون سهم، معادل (۷) درصد کاهش را به ثبت رسانده است.
عملکرد بازار اول و دوم
افزون بر این از ابتدای سال تا کنون حجم و ارزش معاملات بازار سهام «اول و دوم» به ترتیب برابر با ۱.۰۹۰.۱۲۶ میلیون سهم و ۱۴.۲۰۶.۶۸۶ میلیارد ریال بوده است.
ریزش ۴۶ درصدی دفعات معاملات
همچنین این آمار نشان می دهد که در شهریور ماه ۹۹ دفعات معاملات بازار با (۴۶) درصد افت در مقایسه با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار