۱۲۰ حزب و ۱۳۰۰ تشکل تخصصی و صنفی در کشور مجوز فعالیت رسمی دارند

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۸
به گزارش خبرنگار مهر ، نشست هم اندیشی فعالان حوزه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی استان قزوین با حضور جمال عرف معاون سیاسی، امنیتی وزیر کشور، حمید ملأ نوری مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور، جلالی معاون تقسیمات کشوری، سعید جلالی مدیرکل تقسیمات کشوری، زاهدی استاندار، حبیبی معاون سیاسی امنیتی استانداری و جمعی از فعالان استان قزوین ظهر پنجشنبه در سالن باغستان برگزار شد. حمید ملأ نوری در این نشست اظهار داشت: احزاب سیاسی باید خود را با شرایط موجود و قوانین تطبیق دهند و رویکرد ما در وزارت کشور توسعه سیاسی و تقویت احزاب است. صدور مجوز برای ۲۴۷ حزب / فعالیت رسمی ۱۲۰ حزب مدیرکل سیاسی وزارت کشور تصریح کرد: در سال های گذشته برای ۲۴۷ حزب مجوز فعالیت صادر شده که برخی فقط در انتخابات فعال می شدند و برخی نیز به نوعی احزاب خانوادگی و دوستانه هستند در حالی که از نگاه ما هر حزب بر اساس قانون باید حداقل با ۳۰۰ نفر عضو در استان ها تشکیل شود و مجمع برگزار کند. وی بیان کرد: هر حزب استانی باید حداقل یک جمعیت ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر داشته باشد تا بتواند دفاتر استانی خود را راه اندازی کرده و بر اساس ...

به گزارش خبرنگار مهر ، نشست هم اندیشی فعالان حوزه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی استان قزوین با حضور جمال عرف معاون سیاسی، امنیتی وزیر کشور، حمید ملأ نوری مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور، سعید جلالی مدیرکل تقسیمات کشوری، زاهدی استاندار، حبیبی معاون سیاسی امنیتی استانداری و جمعی از فعالان استان قزوین ظهر پنجشنبه در سالن باغستان برگزار شد.
حمید ملأ نوری در این نشست اظهار داشت: احزاب سیاسی باید خود را با شرایط موجود و قوانین تطبیق دهند و رویکرد ما در وزارت کشور توسعه سیاسی و تقویت احزاب است.
صدور مجوز برای ۲۴۷ حزب / فعالیت رسمی ۱۲۰ حزب
مدیرکل سیاسی وزارت کشور تصریح کرد: در سال های گذشته برای ۲۴۷ حزب مجوز فعالیت صادر شده که برخی فقط در انتخابات فعال می شدند و برخی نیز به نوعی احزاب خانوادگی و دوستانه هستند در حالی که از نگاه ما هر حزب بر اساس قانون باید حداقل با ۳۰۰ نفر عضو در استان ها تشکیل شود و مجمع برگزار کند.
وی بیان کرد: هر حزب استانی باید حداقل یک جمعیت ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر داشته باشد تا بتواند دفاتر استانی خود را راه اندازی کرده و بر اساس قانون ادامه فعالیت دهد.
مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور یادآور شد: احزاب ملی نیز می توانند در مرکز استان شعبه راه اندازی کنند اما فرآیند راه اندازی حزب جدید راه اندازی دفاتر در یک سوم مناطق هر استان است و اکر حزب کشوری باشد باید در یک سوم کشور دفتر ایجاد کند.
مجوز فعالیت احزاب تسهیل شده است
وی از ایجاد تسهیلات لازم در صدور مجوز فعالیت احزاب خبر داد و گفت: شرایط را بسیار آسان کرده ایم و با یک برگ نداشتن سوی پیشینه افراد می توانند دفتر دایر کنند.
ملا نوری اضافه کرد: اگر ...

سرخط اخبار