معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی آذربایجان‌شرقی خبر داد؛

اختصاص ۱۲۵میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان آذربایجان‌شرقی

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱:۲۶
تبریز- معاون مشارکت های مردمی، موسسات غیر دولتی، اشتغال و مسکن اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی از اختصاص ۱۲۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای مددجویان این استان خبر داد.

جواد ایمان زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در سال جاری بیش از ۱۲۵ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویان اختصاص یافته اظهار داشت: طبق پیگیری هایی که داشیم ، ۱۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار تخصیص یافته است و ما بقی هم تا پایان سال به مددجویان متقاضی اعطا خواهد شد.
وی گفت: بر اساس مصوبات کشوری شورای اشتغال در سال ۹۹، برای هر عضو مددجو که شرایط و مدارک لازم را جهت اخذ تسهیلات اشتغال داشته باشد، ۵۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره با مهلت بازپرداخت ۷ ساله تخصیص داده می شود.
معاون مشارکت های مردمی، مؤسسات غیر دولتی، اشتغال و مسکن بهزیستی استان گفت: در بحث اشتغال، علاوه بر کمک تسهیلاتی به خود مدد جو، یک طرح دیگر هم در قالب کمک به کارفرمایانی است که افراد عضو بهزیستی و یا معلول را در واحدهای خود استخدام می کنند.
وی افزود: در این طرح هم به ازای استخدام هر فرد مددجوی بهزیستی، ۵۰ میلیون تومان تسهیلات به کارفرمایان داده می شود و همچنین بهزیستی درصدی از حق بیمه را به کارفرما پرداخت می کند.
ایمان زاده با بیان اینکه هدف ما کمک به اشتغال مددجویان در کارگاه ها و مراکز تولیدی و صنعتی است گفت: در کنار این هدف، ما تمام تلاش خود را می کنیم که کارفرما هم از استخدام مددجویان متضرر نشود لذا برای جبران عدم کارایی معلولین، بهزیستی کمک هایی تحت عنوان جبران عدم کارایی را به کارفرمایان پرداخت می کند.
معاون مشارکت های مردمی بهزیستی استان در ادامه این گفت و گوی اختصاصی با اشاره به تلاش بهزیستی برای حل مشکل مسکن مددجویان و به خصوص خانواده های دارای معلول گفت: بهزیستی به جد در تلاش است که مشکل مسکن این قشر حل شود تا خانواده ها در کنار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار