گروه خودروسازی گوانگژو پیش از این اعلام کرده بود که باتری های سوپرشارژ نانویی ساخته که به سرعت شارژ می شوند. این شرکت اعلام کرد که این باتری ها تا پایان سال جاری میلادی مورد استفاده آزمایشی قرار خواهند گرفت. درصورت موفقیت این باتری ها، صنعت خودروهای الکتریکی دچار تحول می شود.

گروه خودروسازی گوانگژو (Guangzhou Automobile Group Co)اعلام کرد که باتری های گرافنی این شرکت که در مدت ۸ دقیقه ۸۵ درصد شارژ می شوند، در پایان سال جاری مورد استفاده آزمایشی قرار خواهند گرفت.
این شرکت به تازگی اعلام کرده که تحقیق و توسعه روی باتری گرافنی در حال انجام است و انتظار می رود تا پایان سال جاری این فناوری در وسایل نقلیه تولیدی آزمایش شود. این که آیا در نهایت می توان این باتری ها را در خودروهای تجاری مشاهده کرد یا نه را باید منتظر بود تا نتایج تست ها مشخص شود.
براساس ادعای GAC، باتری سوپر شارژ سریع گرافنی این شرکت فقط در مدت هشت دقیقه می تواند تا ۸۵ درصد شارژ شود.
اگر این داده های نهایی صحت داشته باشند، زمان شارژ با زمان سوخت گیری خودروهایی که با سوخت نظیر بنزین کار می کنند، قابل مقایسه است. این دستاورد می تواند انقلابی فناورانه برای باتری های جدید خودرو محسوب شود.
آیا باتری گرافن GAC یک انقلاب فناورانه است یا یک ترفند بازاریابی است؟
در ماه می سال جاری، GAC اعلام کرد که کار تحقیق و توسعه برای تولید انبوه باتری گرافن از بخش آزمایشگاهی خارج شده و تولید انبوه آن تا پایان سال جاری انجام می شود.
GAC تحقیق و توسعه فناوری گرافن را از سال ۲۰۱۴ آغاز کرد. پس از تقریباً شش سال کار، GAC به تدریج در تهیه و کاربرد فناوری مواد گرافن ساختاری سه بعدی (۳DG) با حقوق مالکیت معنوی مستقل تسلط پیدا کرده است.
در نوامبر ۲۰۱۹، باتری سوپر شارژ سریع این شرکت ساخته شده براساس مواد ۳DG تولید و به طور رسمی رونمایی شد.
گروه انرژی جدید GAC از واحد نیرو محرکه جدیدی رونمایی می کند که به خودروها اجازه می دهد تا در کمتر از ۲ ثانیه از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار