همتی: تعطیلی واحدهای تولیدی سودی برای بانک ها ندارد/ معوقات بانکی غالباً برای گذشته است

لوگوی خبرگزاری تسنیم خبرگزاری تسنیم . سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۸:۲۹
رئیس کل بانک مرکزی و دادستان کل کشور بر ضرورت رفع مشکلات تولیدکنندگان واقعی و مقابله با سوءاستفاده کنندگان از منابع بانکی با تعامل بانک مرکزی و قوه قضاییه تاکید کردند.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: در نشست دوره ای رییس کل بانک مرکزی با مدیران عامل شبکه بانکی که با حضور حجت الاسلام والمسلمین منتظری، دادستان کل کشور برگزار شد، اقدامات نظام بانکی در حمایت از جهش تولید و موانع موجود در این مسیر مورد بررسی قرار گرفت.
در این نشست همتی به تشریح عملکرد بانک ها در حمایت از تولید پرداخت و گفت: نظام بانکی کشور در دو سال و نیم اخیر و در اوج جنگ اقتصادی کشور نقش بی نظیری ایفا کرده و بازار پول کشور در حال حاضر در آرامش کامل قرار دارد. 
رییس شورای پول و اعتبار با بیان این که در 9 ماهه اول امسال 1200 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک ها به بخش های اقتصادی پرداخت شده است، عنوان کرد: حدود 60 درصد از این مبلغ در قالب سرمایه در گردش بوده است، از این رو رشد اقتصادی مثبت کشور در شش ماه نخست امسال بدون حمایت بانک ها امکان پذیر نبوده است.
وی خاطرنشان کرد: بانک ها تمایلی به تملیک واحدهای تولیدی ندارند و تعطیلی واحد تولیدی سودی برای بانک نخواهد داشت؛ لذا بانک ها از حداکثر امکانات خود برای مدارا و رفع مشکل تولید کنندگان استفاده می کنند. 
وی با بیان اینکه حجم پرونده های مربوط به مطالبات معوق بانکی غالباً مربوط به مقاطع گذشته است تصریح کرد: در سال های اخیر با سیاست های اتخاذ شده و همراهی نظام بانکی با تولید کنندگان روند این قبیل پرونده ها کاهشی بوده است. 
رییس کل بانک مرکزی با اشاره به برخی گزارش های رسانه ای نادرست در خصوص عملکرد بانک ها در ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی گفت: هرچند ممکن است در مواردی تخلف و قصور از سوی بانک ها رخ داده باشد، اما این تخلف ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار