احتمال سقوط بهمن در کوهستانی‌های مازندران

لوگوی صراط نیوز صراط نیوز . دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۰:۶
مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: طی روزهای آینده شاهد هوای گرم هستیم که این موضوع موجب ذوب شدن آب در ارتفاعات و جاری شدن آن به صورت روان آب خواهد شد که در نتیجه احتمال سقوط بهمن در کوهستان های استان وجود دارد.

صراط:
سیدمحمدرضا رضوی امروز درباره سامانه بارشی طی روزهای گذشته مهمان آسمان مازندران بود، در گفت وگو با  فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: شاهد بارش های خوبی در استان بودیم که موضوع مهم این بود خسارتی در برنداشت و تنها وزش بادهای شدید موجب بروز خسارت شد.
وی افزود: در ارتباط با خسارت سرما چون سرما به زیر سه درجه زیر صفر رسید و بیش از چند ساعت دوام نداشت خسارت گسترده نبوده است.
مدیرکل هواشناسی مازندران تصریح کرد: مشکلی که در حال حاضر نگرانی هایی به دنبال داشته این بوده که بعد از هر بار نفوذ سامانه بارشی شاهد افزیش محسوس دما و درنتیجه ذوب برف در ارتفاعات استان هستیم؛ درحالی که این برف ها باید در بهار هر سال ذوب شوند ولی در حال حاضر به صورت روان آب هدر می روند.
این مسؤول ادامه داد: طی روزهای آینده شاهد هوای گرم هستیم که این موضوع موجب ذوب شدن آب در ارتفاعات و جاری شدن آن به صورت روان آب خواهد شد که در نتیجه احتمال سقوط بهمن در کوهستان های استان وجود دارد.
رضوی در پایان گفت: براساس پیش بینی فصلی هواشناسی، میانگین بارش در بهمن ماه 99 کمتر از نرمال و در اسفند ماه 99 در نیمه غربی استان بیشتر از نرمال خواهد بود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار