رهبر انصارالله یمن مقاومت بی مثال ملت این کشور در برابر تهاجم ائتلاف سعودی را ستود و در ادامه اعلام کرد، ائتلاف متجاوز به یمن علی رغم تمام حمایت های بین المللی، متحمل شکستی واقعی شده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن امروز (پنجشنبه) به مناسبت پنج سال ایستادگی یمن در برابر تجاوز ائتلاف سعودی و ورود این جنگ به سال ششم سخنرانی کرد.
بر اساس گزارش شبکه « المسیره »، وی در ابتدای این سخنرانی به مناسبت «روز ملی ایستادگی»، مقاومت ملت یمن در برابر ائتلاف سعودی را یک ایستادگی اسطوره ای و بی نظیر در تاریخ یمن خواند. 
از ابتدا کشنده ترین سلاح ها علیه یمن به کار گرفته شد
عبدالملک الحوثی در ادامه از تمام ملت یمن بویژه رزمندگان یمنی در میدان جنگ به خاطر تمام فداکاری ها و ایستادگی ها قدردانی کرد.
وی ادامه داد: از لحظه اول این تجاوز از کشنده ترین سلاح ها برای هدف گرفتن و تخریب تمام امکانات خدماتی یمن استفاده شد. بنابراین مساجد، مدارس، دانشگاه ها، منازل، پلها، بندرها و فرودگاه ها هدف گرفته شد و حتی از آثار تاریخی هم نگذشتند.
نقشه ائتلاف برای یکسره کردن کار یمن در زمان کوتاه شکست خورد
رهبر انصارالله یمن در ادامه گفت، ائتلاف با توجه به امکانات زیاد خود و برخورداری از پوشش بین المللی فکر می کرد طی چند هفته یا نهایتا چند ماه کار یمن را یکسره می کنند اما پس از اینکه در این موضوع شکست خورد به کشتار، توطئه و برنامه های دیگر مانند فتنه انگیزی روی آورد تا اراده و روحیه ملت یمن را تضعیف کند اما به خواست خدا و بیداری ملت شکست خورد.
وی تأکید کرد:اقدامات دشمن در مناطق اشغالی ماهیت آن به عنوان اشغالگر را فاش کرد و اعترافات خیانتکاران نشان داد وضعیت آنها مانند وضعیت یک اشغالگر است.
رهبر انصارالله یمن سپس تصریح کرد، ایستادگی ملت یمن با توکل به خدا ادامه خواهد داشت و تمام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار