بیماران بهبودیافته کرونا تا چندین روز ناقل ویروس هستند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بیماران مبتلا به کروناویروس که بهبود پیدا کرده و از بیمارستان مرخص شده اند تا چندین روز ناقل ویروس بوده و برای پیشگیری از مبتلانمودن سایر افراد، باید به صورت اصولی و علمی مراقبت شوند.
ابراهیم قادری با اشاره به اهمیت مراقبت بیماران بهبودیافته مبتلا بهکروناویروس و مرخص شده از مراکز درمانی، اظهار کرد: این قبیل بیماران که در جنگ نابرابر با کروناویروس پیروز شده اند تا مدت ها ناقل ویروس بوده و بنابراین باید به دقت تحت نظر و مراقبت شوند.
وی آشنایی بیماران و خانواده های آنان با اصول مراقبت در منزل را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: در این راستا، مشخصات کامل بیماران مبتلا به کروناویروس بهبودیافته توسط مراقبین سلامت مستقر در بیمارستان در سامانه سیب ثبت شده و تا 14 روز پس از ترخیص از بیمارستان به صورت روزانه و تلفنی پیگیری و آموزش های لازم به آنان ارائه می شود.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اذعان داشت: در صورت برگشت علائم بیماری همچون تب، سرفه، تنگی نفس و کاهش هوشیاری مجددا جهت ویزیت به بیمارستان معین بیماران مبتلا به کروناویروس ارجاع داده می شوند.
قادری با اشاره به اینکه، بیماران مبتلا به کروناویروس بهبودیافته باید با رعایت مواردی در خانه ایزوله شوند، ادامه داد: بیمار باید در یک اتاق دارای تهویه مناسب ایزوله شده، جابجایی و حرکت وی محدود و حتی الامکان فضاهای مشترک، آشپزخانه، حمام، توالت و .. دارای تهویه مناسب بوده و پنجره ها جهت تهویه و گردش هوا باز شوند.
وی ملاقات با بیمار را بدلیل احتمال سرایت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار