بندرعباس- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در حال حاضر ۹۹۳ فرد مبتلا به کرونا در استان در قرنطینه خانگی به سر می برند و وضعیت آنها به طور مداوم از سوی کارشناسان بهداشتی رصد می شود.

دکتر محمود حسین پور شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: طبق اظهار نظر مسوولان کشوری شرایط هرمزگان در کنترل کرونا مناسب است و تمام تلاش ما پیشگیری از ایجاد یک موج جدید کووید ۱۹ در استان می باشد که بیماریابی فعال تر و قرنطینه خانگی نقش مهمی در این مسیر و قطع چرخه انتقال ویروس دارد.
وی افزود: براساس آمارها در ماه های گذشته ۶۱ درصد از تست های کرونا در هرمزگان مثبت بود که این میزان هم اکنون به ۹ درصد رسیده که امیدواریم با رعایت هر چه بیشتر پروتکلهای بهداشتی از سوی مردم این میزان نیز کاهش و شرایط استان بهبود پیدا یابد.
حسین پور رعایت پروتکلهای بهداشتی را مهمترین راهکار پیشگیری از ابتلا به کرونا عنوان کرد و گفت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا آنجایی که استفاده از ماسک می تواند باعث کاهش ۸۰ درصدی ابتلاء، بستری و مرگ شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص آخرین آمار فوتی های کرونا در استان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته دو نفر شامل یک خانم و یک آقا از شهرستان های قشم و پارسیان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و شمار جانباختگان در هرمزگان به ۹۸۷ نفر رسید.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون از ۱۰۲ فرد مبتلا به کرونا که در بیمارستان های هرمزگان بستری هستند، ۲۸ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر می باشند که حال ۱۵ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.
حسین پور با تاکید بر مراجعه به هنگام افراد مشکوک به کرونا به مراکز درمانی ، اظهار داشت: در شرایط فعلی هر بیماری که دارای علائم تنفسی است به عنوان مشکوک به کرونا فرض می شود و باید سریعا تست انجام شود و قرنطینه فرد مشکوک ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار