محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، از تحصیل همزمان در دو رشته غیرپزشکی بصورت حضوری یا مجازی در دانشگاه آزاد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی بخشنامه ای، شیوه نامه تحصیل همزمان دو رشته تحصیلی غیرپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد.
محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیوه نامه تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی غیرپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی را به معاونان، روسای مراکز و مدیران کل سازمان مرکزی و روسای استان ها، واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.
طهرانچی در این بخشنامه تأکید کرده است: با توجه به سیاست های کلان دانشگاه به منظور هم افزایی روزافزون در زمینه های مختلف علوم و فناوری و تربیت انسان های مسلط در دو رشته تحصیلی و کسب مهارت لازم، شیوه نامه تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی غیرپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی جهت اجرا ابلاغ می شود.
هدف از ابلاغ این شیوه نامه، تعیین چارچوب قانونی برای اجرای صحیح تحصیل همزمان در دوره های آموزشی کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) در دو رشته تحصیلی و در همان مقطع یا مقطع پایین تر در یک یا دو واحد دانشگاهی عنوان شده است.
براساس بندهای این شیوه نامه؛ پذیرفته شدگان و دانشجویان در هر یک از مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) واحدهای دانشگاهی علاوه بر تحصیل حضوری یا مجازی در مقطع و رشته فعلی خود، می توانند در یک رشته دیگر در همان مقطع یا مقطع پایین تر در واحد دانشگاهی مبدأ یا واحد دانشگاهی دیگری به طور همزمان تحصیل کنند.
همچنین دانشجو پس از ورود به رشته دوم مجاز است برابر ماده ۱۹ آیین نامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، انتخاب واحد درسی انجام دهد. حداکثر مدت تحصیل برای دانشجویان مشمول این شیوه نامه، مدت مجاز تحصیل در رشته اول است و دانشجو در مدت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار