همسر جانباز: از خدا می خواهم که به من توان بدهد تا خیلی خوب به ایشان خدمت کنم. با وجود شرایطی که ایشان دارند. ما همیشه پذیرای مهمان هایی هستیم که می خواهند برای دیدار و ملاقات همسرم به خانه ما بیایند. من همیشه با روی باز از آن ها استقبال می کنم. امیدوارم در کنار ایشان عاقبت به خیر شوم

به گزارش جهان نیوز ، دیدن تصاویر جانباز حاج حسین خسروخاور ناخودآگاه هر بیننده ای را به یاد شهید حاج رجب محمدزاده معروف به «بابا رجب» می اندازد. جانباز ۷۰ درصد مشهدی که بسیجی نانوا بود و در دفاع مقدس بر اثر اصابت ترکش خمپاره از ناحیه سر و صورت به درجه جانبازی نائل شده بود.
جانباز حاج حسین خسروخاور اهل روستای هفت هر میبد است. اگرچه برای او که تنها از راه دهان نفس می کشد و بینی و فک بالا ندارد و دو چشمش را از دست داده، صحبت کردن طولانی آن هم از پشت تلفن دشوار بود، اما به خاطر بعد مسافت با مهربانی و محبتی که به اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت داشت، پذیرای همکلامی با ما شد. جالب است که حاج حسین هم مثل بابارجب نانوا بود که بعد از حضور در تشییع ۳۷۰ شهید اصفهانی در سال ۶۱ تصمیم گرفت راهی جبهه شود. حاج حسین آن زمان ۳۵ ساله بود و شش فرزند قدونیم قد داشت. همگی را به خدا سپرد و در حالی که تنها ۲۷ روز از حضورش در جبهه می گذشت، به درجه جانبازی نائل آمد. با جانبازحسین خسرو خاور همکلام شدیم تا با احوالاتش بیشتر آشنا شویم و در ادامه این همکلامی دقایقی را هم با زهرا سلیمی، همسردوم حاج حسین که بعد از فوت همسر اولشان مدتی است ایشان را همراهی می کند، هم صحبت شدیم تا چرایی ازدواج با یک جانباز را از او جویا شویم. آنچه در پی می آید حاصل این همکلامی است.
اهل کجا هستید حاج آقا؟
من ۷۷ سال دارم و اهل روستای «هفت هر» هستم. روستای «هفت هر» از توابع بخش ندوشن در شهرستان میبد استان یزد است. من تا قبل از حضور در جبهه و جانبازی ام در اصفهان نانوایی می کردم.
اینکه در روستا بودیم باعث نشد تا از اخبار حرکت های انقلابی بی خبر بمانیم. همیشه اخبار را رصد می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار