رشت-ایرنا- حصیر بافته از نی و ساقه های خشک برنج ، چادر شب های الوان ،لباسهای سنتی گیلان، سفالینه های سبزفام، عروسکهای محلی ، صنایع دستی تولید شده از چوب و صدف زینت بخش نمایشگاه گردشگری و توسعه روستایی منطقه آزاد انزلی است.

فعالان بخش گردشگری دریایی و دفاتر خدماتی نیز ظرفیتهای خود را در قالب تجهیزات ، ماکت ، جزوه و بروشور به دیدارکنندگان معرفی کرده اند.این نمایشگاه از ششم تا ۱۱ مهر هم زمان با هفته جهانی گردشگری در منطقه آزاد انزلی برپاست.
به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی ،مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به اهمیت تقویت صنعت گردشگری بیان کرد : یکی از مهمترین ویژگی ها و پتانسیل های استان های شمالی به خصوص گیلان و منطقه آزاد انزلی، بهره مندی از ظرفیت های طبیعی ،حیرت انگیزی است که در دیگر نقاط جهان، این ظرفیت ها در کنار هم و به صورت بکر قرار نگرفته است.
وی در ادامه با تاکید به حضور بخش خصوصی در این نماشگاه تخصصی، خاطرنشان کرد: با حضور سرمایه گذاران و فعالان عرصه گردشگری در این نمایشگاه، بخشی از ظرفیت های موجود از قبیل امکانات و تجهیزات گردشگری از قبیل مجموعه آکواریوم و مارینا، ،مجموعه های تورگردانی، گردشگری دریایی به منظور معرفی به مردم کشورمان در معرض تماشا قرار داده شده است.
وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی که ویروس کرونا به بسیاری از کسب و کارها آسیب رسانده باید تلاش کنیم در کنار رعایت مسائل بهداشتی،خدمات مناسب در حوزه گردشگری به مردم ارائه شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به حضور بیش از ۷ میلیون گردشگر داخلی و خارجی در سال گذشته در این منطقه افزود : در سال های گذشته اقدامات موثر این سازمان در حوزه گردشگری در کنار فعالیت های صنعتی و تجاری موجب شده تا این منطقه به عنوان قطب گردشگری در شمال کشور معرفی شود و با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و اعلام فراخوان های لازم در زمینه جذب سرمایه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار