رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: آموزش و پرورش استثنایی دو دوره متوسطه اول پیش حرفه ای و متوسطه دوم حرفه ای را برای دانش آموزان با نیاز های ویژه دایر کرده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سازمان آموزش و پرورش استثنایی، سید جواد حسینی افزود: در هفته دولت بیش از ۳۳ طرح در حوزه آموزش و پرورش استثنایی افتتاح خواهد شد که شامل ۲۸ مدرسه استثنایی، ۳ سالن ورزشی، یک مرکز جامع توانبخشی و یک مجموعه آبی است.
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان دستاورد های آموزش و پرورش استثنایی در دولت تدبیر و امید اظهار داشت: تعداد دانش آموزان استثنایی از سال ۹۲ تا سال ۹۸ بیش از ۱۱ درصد رشد و دانش آموزان تحت پوشش طرح تلفیقی فراگیر نیز رشد ۷۰ درصدی داشته است.
وی افزود: در مجموع دانش آموزان استثنایی و طرح تلفیقی فراگیر تحت پوشش آموزش و پرورش استثنایی از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۳۹۸ بیش از ۳۳ درصدرشد داشته اند که نشان از توجه ویژه دولت به دانش آموزان با نیاز های ویژه است.
آقای حسینی با بیان اینکه ۷۴۱ مرکز ویژه اختلالات یادگیری در کشور وجود دارد که تعداد این مراکز از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۳۹۸ رشد ۷۲ درصدی داشته است، اظهار داشت: بر اساس برآورد ها هزار و ۱۰۰ مرکز دیگر نیز در کشور نیاز است که ۵۰ مرکز آن در سال جاری راه اندازی خواهد شد.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه مناسب سازی همه ارکان نظام تعلیم و تربیت برای دانش آموزان با نیاز های ویژه از برنامه های اصلی سازمان آموزش و پرورش استثنایی است افزود: امسال یک مدرسه پذیرا و یک مدرسه اتیسم در هر استان به صورت کامل و الگویی مناسب سازی خواهد شد.
وی افزود: یکی از ابعاد مناسب سازی، مناسب سازی محتواست که تاکنون هزار عنوان محتوای آموزشی در سازمان آموزش و پرورش استثنایی مناسب سازی شده است که این میزان مناسب سازی نسبت به سال ۹۲ نشان از رشد ۴۳.۵ درصدی دارد و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار