نگاهی به تفاهم نامه همکاری لجستیک ترکمنستان و قزاقستان

لوگوی فارس نیوز فارس نیوز . شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۴:۱۶
ترکمنستان در راستای تلاش برای توسعه کریدورهای حمل ونقل بین المللی خود با قزاقستان نیز تفاهمنامه همکاری امضا کرده است.

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه ای خبرگزاری فارس، ایجاد زیرساخت های مدرن، راه های حمل و نقل جدید، انرژی و خطوط ارتباطی از عوامل اصلی توسعه در بخش حمل و نقل و انرژی در ترکمنستان است که راه های ارتباطی و تدارکاتی را با تمام کشورهای منطقه تقویت می کند.
در واقع این کشور به عنوان یک حلقه اتصال در زیرساخت های حمل و نقل و تدارکات اروپا و آسیا عمل می کند.
افتتاح و راه اندازی پروژه های مهم زیربنایی در افغانستان، احداث خط آهن قزاقستان-ترکمنستان-ایران-هند نمونه های بارز ارتباط نزدیک حمل و نقل با کشورهای همسایه است.
«عشق آباد» در زمینه زیرساخت های حمل و نقل، توجه ویژه ای به بخش خصوصی نشان می دهد که به رشد شاخص های اقتصادی کشور و ایجاد رقابت کمک می کند.
در همین راستا انجمن "ترکمنستان لجستیک" (TLA) که در تابستان سال 2020 تاسیس شد با اتحادیه کارگران حمل و نقل قزاقستان "KAZLOGISTICS" تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
این همکاری دو جانبه رشد بازار خدمات لجستیک را تقویت می کند. این انجمن، که بیش از 90 شرکت داخلی و بین المللی را شامل می شود. به طور فعال با شرکای بین المللی برای ایجاد راه های حمل و نقل مقرون به صرفه همکاری می کند.
سند امضا شده با مشارکت و همکاری هر دو طرف در جهت رویدادهای منطقه ای و بین المللی در توسعه و اجرای پروژه های مشترک به منظور ایجاد راه حل های سودمند و همچنین در پروژه های سرمایه گذاری سازمان های بین المللی و موسسات مالی دخیل است.
علاوه بر این، این تفاهم نامه همکاری در زمینه های تبادل اطلاعات و تجربه بین اتحادیه کارگران حمل و نقل قزاقستان و انجمن "ترکمنستان لجستیک"، سازماندهی و برگزاری دوره های آموزشی و سمینارها برای آموزش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار