روحانی: وارد یک جنگ تحمیلی شده ایم

ایمنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۱
رئیس جمهور گفت: آنچه در ابتدای سال ۹۶ برای سال ۹۸ طراحی و تدوین کرده بودیم با شرایطی که امروز در آن قرار داریم، کاملاً متفاوت است. امروز وارد یک جنگ تحمیلی شدیم، ما آغازگر جنگ نبودیم و از برجام خارج نشدیم، ضمن اینکه همه مراقبت ها را نیز انجام دادیم و گزارش های آژانس بین المللی موید آن است.

به گزارش ایمنا ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،  حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت با بیان اینکه تمام شعارهایی که در خصوص ائتلاف جدید در منطقه خلیج فارس و دریای عمان داده می شود، ظاهری و غیرعملی است، گفت: بی تردید هر مقدار از این شعارها هم عملی شود، کمکی به امنیت منطقه نخواهد کرد.
رئیس جمهور خطاب به کشورهای ساحلی خلیج فارس، گفت: جمهوری اسلامی ایران در کنار کشورهای ساحلی این خلیج تاریخی آماده است امنیت منطقه را حفظ کند، همانطور که در طول تاریخ این کار را انجام داده است.
روحانی با تأکید بر اینکه برای امنیت و ثبات در خلیج فارس نیازی به حضور نیروهای خارجی وجود ندارد، اظهارکرد: کشورهای منطقه با وحدت، انسجام و گفت وگو می توانند امنیت خود را حفظ کنند و بدون تردید ادعاها و اقدامات آمریکا هیچ سودی برای آنها ندارد. کشورهای منطقه در طول تاریخ همسایه و برادر بوده و خواهند بود و تفرقه و جدایی به نفع دشمنان است.
رئیس جمهور طرح ادعاهایی که رژیم صهیونیستی می خواهد در امنیت منطقه حضور داشته باشد را سخنان پوچ توصیف کرد و گفت: پاسخ به این ادعاها روشن است، اسرائیلی ها اگر می توانند همانجایی که هستند امنیت خود را حفظ کنند! گر چه آنها هر جا که حضور داشتند، ناامنی، کشتار و ترور ایجاد کردند و عامل اصلی تروریزم، جنگ و کشتار در این منطقه صهیونیست ها و رژیم غاصب اسرائیل است.
روحانی تصریح کرد: نباید کسی به دام چنین حرف ها و ادعاهایی بیفتد که پایان آن برای همه روشن است.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت، ۲۶ مرداد ماه و سالگرد بازگشت آزادگان به کشورمان، خاطر نشان کرد: بعد از پایان پر افتخار دفاع مقدس ...

سرخط اخبار