علیه تسلیحات هسته ای

آفتاب نیوز پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵
یکی از مسائلی که در بیانات رهبری مطرح شده است، مساله تولید، نگهداری و استفاده از تسلیحات هسته ای است که بارها در دیگر بیانات معظم له نیز مطرح شده و ایشان همواره بر منع هر سه مرحله یعنی تولید، نگهداری و استفاده از تسلیحات هسته ای تاکید داشته و این مراحل را در فتوایی حرام اعلام کرده اند. به نظر می رسد این تاکید ویژه مقام معظم رهبری از جهات مختلف قابل بررسی است.

آفتاب نیوز :
احمد مازنی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در یادداشتی نوشته است: در مرحله نخست به لحاظ اعتقادی، باید توجه داشته باشیم که آنچه در قرآن، سنت و سیره رسول الله(ص) در باب جهاد مورد تاکید قرار گرفته است، عمدتا جنبه «جهاد دفاعی» دارد و اگر در مواردی خاص به «جهاد ابتدایی» اشاره شده است نیز همواره تاکید بر حکمت، موعظه حسنه و جدال احسن بوده است. همچنین در توصیه هایی که در بحث جهاد اسلامی مطرح شده، تاکید بر آن است که نباید در قتل افراط شود؛ چنانکه اگر با کشتن یک نفر مشکل مرتفع می شود، مجاهد مسلمان حق کشتن دو نفر را ندارد، چه برسد به آنکه بخواهد از تسلیحات کشتار جمعی همچون بمب های هسته ای استفاده کند که به طور کور، انسان های بسیاری را مورد جرح و قتل قرار داده و ضمن ویرانی شهرها و روستاها، نسل ها را نابود می کند.
این درحالی است که تاریخ جهاد اسلامی در زمان پیامبر اکرم(ص) و امیرالمومنین(ع) گواه این اصول و رعایت آن از سوی بزرگان است. بر این اساس، اگر ما نظامی تشکیل داده ایم که مبنای آن، قرآن و سنت و سیره نبوی و علوی است، اولا باید تاکید داشته باشیم که هرگز به دنبال جنگ نیستیم؛ چنان که تعبیری که شخصا برای «مقاومت» می پسندم، تعبیر «مقاومت برای صلح» است؛ به این معنا که اگر ما نسبت به تشکیل جبهه مقاومت اقدام کرده ایم، هدف مان مشخصا دستیابی به صلح بوده است. طبیعی است جامعه و نظامی که در حال مقاومت برای صلح است، هیچگاه استفاده از تسلیحات هسته ای را - چه در بحث تولید، چه نگهداری و نیز، چه در بحث به کارگیری از این تسلیحات- جایز نمی داند و ایرانیِ مسلمان و انقلابی که خواستار تحولی انسانی در عرصه سیاست و فرهنگ شده و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار