کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، با ارسال نامه ای به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، ضمن محکومیت شدید ترور شهید فخری زاده، خواهان محکومیت شفاف و بی قید و شرط این اقدام تروریستی و غیر انسانی از سوی وی شد.

به گزارش خبرآنلاین ، در بخش هایی از این نامه آمده است:
 ترور دکتر محسن فخری زاده، تداوم اقدامات تروریستی است که از یک دهه قبل با ترور چندین دانشمند هسته ای ایران در سال های ۲۰۱۰، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ آغاز شد، که مستلزم توجه مناسب از سوی جامعه بین المللی و سازمان های بین المللی مرتبط می باشد. جمهوری اسلامی ایران قویاً انتظار دارد که آژانس بین المللی انرژی اتمی، شفاف و بی قید و شرط این اقدام تروریستی را محکوم نماید. آژانس باید از ترور دانشمندان هسته ای و خرابکاری در تأسیسات صلح آمیز هسته ای یکی از اعضای معاهده عدم اشاعه سلاح های هسته ای و آژانس بین المللی انرژی اتمی تبری بجوید. بایستی یادآوری کنم که بلافاصله پس از ترور اولین دانشمند هسته ای ایرانی در سال ۲۰۱۰، جمهوری اسلامی ایران در نامه ای به مدیرکل وقت آژانس اعتراض قاطع خود را درباره انتشار اسامی دانشمندان و کارشناسان خود در گزارشات آژانس، که بواسطه فعالیت های مرتبط پادمانی در دسترس آن قرار می گیرند، اعلام نمود. قویاً انتظار می رود که آژانس به رویه انتشار غیر ضروری اطلاعات تفصیلی در مورد برنامه هسته ای ایران در گزارشات خود، خاتمه دهد.
متن کامل این نامه به شرح زیر می باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رافائل ماریانو گروسی
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی
 این نامه در مورد اقدام تروریستی بزدلانه و ترور فجیع دکتر محسن فخری زاده، یک دانشمند فیزیکدان برجسته جمهوری اسلامی ایران که در ۲۷ نوامبر ۲۰۲۰ در شهر آبسرد استان تهران رخ داد، می باشد.
 شهید فخری زاده یک فیزیکدان ممتاز و استاد دانشگاه بود، که ابتکارات علمی متعددی را از جمله در حوزه های های پدافند غیرعامل شیمیایی، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار