تهران -ایرنا - رییس جمهوری از پرداخت اعتبار یک میلیون تومانی به ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر خبر داد و گفت: این رقم به تدریج و البته از ماه های بعد، از یارانه ماهانه آنها در طول ۲۴ ماه کسر می شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اظهار داشت: سه میلیون خانوار محروم تحت فشار هستند که برای آنها در چهار نوبت بسته حمایتی از ۲۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار تومان مدنظر قرار دادیم که مرحله اول پرداخت شده است و مرحله دوم تا پایان فروردین پرداخت خواهد شد و دوماه بعد هم به همان شکل در ماه های بعد در اردیبهشت و خرداد پرداخت خواهد شد.
رییس جمهوری ادامه داد: علاوه بر این رقمی را به عنوان وام یک میلیون تا ۲ میلیون برای ۴ میلیون تومان خانواده هاییکه جزو اقشار کم درآمد هستند قرار دادیم که نرخ آن ۴ درصد است و به زودی شرایط آن اعلام می شود.
روحانی اضافه کرد: امروز همچنین ۷۵ هزار میلیارد تومان وام و تسهیلاتی که برای این ایام مدنظر قرار دادیم، مورد بررسی قرار گرفت. ۱۰ رسته در این ایام تحت فشار شدید قرار گرفتند. بعضی ها کسب و کارشان متوقف بوده و بعضی ها درآمدشان پایین بوده است. این رسته های مختلف کارگاه های کوچک و متوسط هستند و بعضی ها بنگاه کار یک نفره، چندنفره و بعضی ها ۵۰ نفر به بالا هستند.
رییس جمهوری گفت: تقریبا اشتغال سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر وابسته به این گونه موارد است که زندگی آنها تحت فشار قرار گرفته است و ما در اینجا تصویب کردیم که برای همه این ها رقمی را مدنظر قرار دهیم و برای هر بنگاهی مشخص شده است و اعلام خواهد شد که چه مقدار به آنها پرداخت می شود.
وی خاطرنشان کرد: این پول برای کسانی است که اشتغال آنها فعال نبوده و کارگران خود را نگه داشتند تا بتوانند بنگاه های خود را به تدریج فعال کنند. البته این بنگاه ها همه یکسان نیستند. بنا شد دو دسته شود، آن بنگاه هایی که به دستور ستاد کرونا رسما ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار