آخرین باری که یک آنتونوف جان مسافرانش را در ایران گرفت، روز ۱۹ مرداد ۹۳ بود. زمانی که هواپیمای آنتونوف- ۱۴۰ متعلق به هسا (شرکت هواپیمایی سپاهان) در مسیر تهران- طبس دقایقی بعد از برخاستن از فرودگاه مهرآباد سقوط کرد و ۴۲ مسافر و شش خدمه این هواپیما در دم جان باختند و پس از آن پرواز آنتونوف ها به دستور رئیس جمهور ممنوع شد.

فرارو- درست ساعت ۹ و ۲۰ دقیقه روز یکشنبه ۱۹ مرداد بود که آنتونوف سپاهان ایر در تهران بلند شد و هیچ گاه مسافرانش را به طبس نرساند. این چندمین سقوط خانواده آنتونوف ها در ایران بود. انتقادها بالا گرفت و روحانی که تازه یک سالگی ریاست جمهوری را پشت سر گذاشته بود برای حفظ جان مسافران خطوط هوایی دستور داد تا آنتونوف ها برای همیشه از آسمان ایران کنار گذاشته شوند. اما حالا یکی از کاربران توییتر عکسی از فضای داخلی یک آنتونوف منتشر کرده و گفته که پرواز تهران تا مشهد را با ترس و دلهره پشت سر گذاشته است. همه گمان می کردند آن سقوط مرگبار، پایان پریدن آنتونوف باشد، اما انگار آب ها از آسیاب افتاده و پرنده مرگ دوباره به آسمان ایران برگشته است.
به گزارش فرارو، ماجرا از آنجا آغاز شد که پنجشنبه گذشته یکی از حسین بخشایی، یکی کاربران فضای مجازی در شبکه اجتماعی توییتر مدعی شده بود که در پرواز مشهد – تهران سوار بر هواپیمای آنتونوف شده است که از سوی رییس جمهور ممنوعیت پرواز آن به دلیل ایمن نبودن اعلام شده بود. این کاربر توییتر در مورد تجربه دلهره آور پرواز با آنتونوف پس از چهار ساعت تاخیر، نوشته: «این هواپیما بدون پنجره بود و در زمان تیک آف یک تکه فلزی از سمت خروج اضطراری روی یکی از مسافران افتاد که با کمک کادر پروازی و مسافران بسته شد».
در تصاویری که این مسافر هواپیمای آنتونوف منتشر کرد، مسافران درون یک دالان فلزی بی پنجره نشسته بودند. یا به قول خود این کاربر توییتر: تابوت متحرک!
ساعاتی بعد ادعای حضور هواپیمای آنوتوف در آسمان ایران، مورد تایید مرتضی دهقان، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری قرار گرفت. باز هم مثل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار