با پشتوانه مردم ایران ترامپ را در سیاست خارجی شکست دادیم

لوگوی ایسنا ایسنا . سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۹:۱۲
وزیر امور خارجه گفت: خدا را شاکریم که توانسته ایم با پشتوانه مردم ایران ترامپ را در سیاست خارجی شکست دهیم.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به سوال محمدجواد کریمی قدوسی درباره ی مصاحبه وی با مجله اشپیگل و اینکه چرا سه هفته بعد از شهادت سردار سلیمانی کد مذاکره با آمریکا را می دهید، اظهار کرد: ابتدا این را بگویم که این که من نتوانستم برای پاسخگویی به این سوال خدمت دوستان نماینده در کمیسیون شرف یاب شوم اصلا جسارت به مجلس شورای اسلامی نبوده بلکه به دلیل مشغولیات بوده که گاهی امکان حضور به این دلیل فراهم نمی شود، البته کمیسیون بار دوم بود که برنامه ریزی می کرد ولی من نتوانستم خدمت برسم و دلیلش اجلاس سران آستانه بود.
وی ادامه داد: سیاست خارجی در واقع وظیفه و هدفش جلوگیری از موفقیت سیاست های آمریکا، رقبا و دیگران است. ابزار سیاست خارجی هم ابزار مشخصی است. ابزار ما مذاکره، مصاحبه و ائتلاف سازی است و ابزار دیگری نداریم خدا را شاکریم امروز که روز آخر ریاست جمهوری منحوس دونالد ترامپ است با پشتوانه مردم ایران توانستیم ترامپ را در سیاست خارجی شکست دهیم.
وزیر امور خارجه اضافه کرد: تحلیلگران و وسائل ارتباط جمعی می گویند آمریکا در سیاست فشار حداکثری خود شکست خورده و دلیلش هم مقاومت مردم ایران بوده است. دیپلماسی هم با استفاده از ابزار خود بر این موضوع تاثیر گذاشته است.
وی ادامه داد: من مصاحبه محکمی با مجله اشپیگل آلمان داشتم و چیزی نگفتم جز فرمایش رهبری که گفتند اگر آمریکا به ۱+۵ بازگردد ما مذاکره می کنیم و علتش که این را گفتم این بود که مانع شوم که آمریکایی ها ادعا کنند ایران به دنبال دیپلماسی نیست، ابزار من در حوزه دیپلماسی هم کاملا مشخص است و من وظیفه دارم از آن ابزار استفاده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار