بیانیه تازه رهبر کره شمالی درباره افزایش ظرفیت های نظامی کشورش

آفتاب نیوز شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۳
رهبر کره شمالی در بیانیه ای اعلام کرد، پیونگ یانگ به افزایش قابلیت ها و ظرفیت های نظامی خود به دلیل خطرات مداوم برای تمامیت ارضی خود ادامه می دهد.

آفتاب نیوز :
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در بیانیه خود آورده است: ما همواره در ذهن این را حفظ می کنیم که صلح را تنها به وسیله ظرفیت های نظامی قدرتمند و حفظ قاطعانه اولویت دفاع شخصی و افزایش قابلیت های دفاعی کشور می توان تضمین کرد.
کیم جونگ اون تاکید کرد، کشورش توانمندی های نظامی و توسعه انرژی اتمی را به رغم ماموریت خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره که تلاش مستمر بین واشنگتن و سئول است، تقویت خواهد کرد.
وی افزود: در زمینه صنایع انرژی برق باید تاسیسات انرژی از جمله انرژی برق آبی، اتمی و انرژی تولیدی از موج دریا را طراحی و تاسیس کنیم.
رهبری کره شمالی در ادامه استقلال نظامی کشور را یک شمشیر قدرتمند با ارزش برای دفاع از تمامیت ارضی کشور توصیف کرده و هشدار داد که وضعیت صلح در شبه جزیره کره ممکن است دیری نپاید.
خبرگزاری رسمی کره شمالی از قول رهبری این کشور گزارش داد: وضعیت صلح در شبه جزیره کره باثبات نیست و تلاش های نیروهای متخاصم برای حمله به کره شمالی هنوز پایان نیافته است.
پیونگ یانگ، دولت آمریکا و متحدانش را به توطئه برای حمله به کره شمالی متهم کرده است.
خبرآنلاین