سلامت نیوز : فرماندار سراب گفت: هم اکنون اسکان موقت زلزله زدگان بیش از آوار برداری اولویت داشته و 120 خانوار در مناطق زلزله زده سراب نیاز به کانکس دارند.
به گزارش سلامت نیوز، ایرج سقفی در گفت وگو با ایسنا در تشریح این خبر اظهار کرد: با توجه به برودت هوا در مناطق زلزله زده سراب، نیاز به ساخت هر چه سریع تر اتاقک های پیش ساخته و یا تامین کانکس برای اسکان موقت زلزله زدگان داریم.
وی اضافه کرد: هم اکنون ساخت تعدای از اتاقک های 12 متری توسط بنیاد مسکن آغاز شده و چادر و لوازم گرمایشی به اندازه کافی در اختیار زلزله زدگان قرار گرفته است.
وی گفت: در حال حاضر مشکلی از نظر آوار برداری و تجهیزات نداریم، آواربرداری زمانی ضرورت دارد که بخواهیم اقدام به ساخت خانه های دائمی کنیم. زیاد بودن تعداد ماشین آلات در یک منطقه نشانه پیشرفت نبوده و نیاز به برنامه ریزی درست دارد.
ثقفی خاطرنشان کرد: مدیریت بحران به صورت برنامه ریزی شده، منطقی و علمی در این منطقه پیش می رود و تعدای کانکس در اینجا توزیع شده است.
وی بیان کرد: 30 دستگاه کانکس در مرحله اول و 20 دستگاه نیز در مرحله دوم توزیع شده است و اگر 70 دستگاه نیز توزیع شود، می توان 120 خانوار را اسکان داد.
وی گفت: 700 الی 800 خانوار متقاضی دریافت وام 10 میلیونی برای اجاره خانه هستند که این مبلغ به حدود 100 نفر پرداخت و به بانک ها نیز توصیه شده است تا همکاری لازم را دراین خصوص داشته باشند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار