با بروز و شیوع کرونا، یک بار دیگر، حسّ نوع دوستی و کمک به دیگران در مردم ایران قوّت گرفت و وضعی شبیه سال های سخت جنگ تحمیلی ایجاد شد. در آن سال ها، همهٔ دل ها و ذهن ها و دست ها متوجّه جنگ و جبهه بود.

به گزارش مشرق، در پی شیوع و گسترش بیماری کووید ۱۹، دکتر غلامعلی حدادعادل در مطلبی به جنبه های مثبت این تجربۀ تلخ پرداخته است.
متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:
​باسمه تعالی
بیش از یک ماه است که کشور ما گرفتار ویروس کرونا شده و براثر آن جمعی از هموطنانمان جان خود را از دست داده و جمع بیشتری به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند. البته این بیماری یک بلای عالمگیر است که همهٔ کشورهای جهان را گرفتار کرده است.
 کرونا نه تنها در جامعۀ ایران همه چیز و همه کس را تحت تأثیر قرار داده است که چرخ های حرکت را در همهٔ جهان متوقّف ساخته و مردم را در خانه ها محبوس کرده است. در هفته های اخیر، هم مردم و هم مسئولان روزهای سختی تجربه کرده اند. بد نیست در کنار جنبه های منفی و تلخ و غم انگیز – که کم هم نیست – به بعضی ازجنبه های مثبت این تجربهٔ کم نظیر و فراگیر اجتماعی اشاره ای کنیم.
با بروز و شیوع کرونا، یک بار دیگر، حسّ نوع دوستی و کمک به دیگران در مردم ایران قوّت گرفت و وضعی شبیه سال های سخت جنگ تحمیلی ایجاد شد. در آن سال ها، همهٔ دل ها و ذهن ها و دست ها متوجّه جنگ و جبهه بود. پیرزن فقیری در عمق یک روستای دورافتاده چند عدد تخم مرغ برای جبهه هدیه می کرد و خانم های خانه دار دور هم جمع می شدند و برای رزمندگان لباس می دوختند. دانش آموزان برای جبهه در قلّک های خود پول جمع می کردند و به رزمندگان نامه می نوشتند و اصناف و اقشار مختلف مردم، هر کدام به صورتی، وظیفه ای برعهده می گرفتند و البته مهم تر و برتر از همه کار کسانی بود که به عنوان بسیجی و سپاهی و ارتشی به جبهه می رفتند و می جنگیدند و شهید و مجروح می شدند و از دین و وطن و انقلاب دفاع می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار