رئیس بخش پژوهش ها و اسناد «کمیته امور اسرا و آزادگان» فلسطینی در جدیدترین آمار اعلام کرد، حدود 4800 اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی محبوس هستند که در میان آنها ۱۷۰ کودک و ۳۹ زن دیده می شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «عبدالناصر فروانه» رئیس بخش پژوهش ها و اسناد «کمیته امور اسرا و آزادگان» از محبوس بودن حدود ۴۸۰۰ اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی خبر داد.
بر اساس گزارش « دنیا الوطن »، در این آمار که به مناسبت عید فطر ارائه شده، آمده است: حدود ۴۸۰۰ اسیر فلسطینی در زندان های (رژیم) اشغالگر اسرائیلی هستند که در میان آنها ۳۹ زن و ۱۷۰ کودک و ده ها سالخورده وجود دارند، از جمله این افراد «فواد الشوبکی» (ابوحازم) است که هشتاد سال را رد کرده و از بیماری های متعددی رنج می برد یا اسیر «موفق عروق» (۷۵ ساله) که از سال ۲۰۰۳ زندانی است و سرطان دارد.
فروانه در ادامه گفت، ۲۱ اسیر عرب غیرفلسطینی نیز در زندان های رژیم صهیونیستی وجود دارند که همه آنها اردنی اند.
وی تصریح کرد: این اسرا در ۲۳ زندان و بازداشت گاه نگهداری می شوند که بارزترین آنها «النقب، رامون، نفحه، بئرالسبع، النقب، هداریم، عسقلان، الدامون، جلبوع، شطه، عوفر، مجدود، الرمله و مسکوبیه و غیره» هستند.
فروانه در ادامه از بازداشت های روزانه و بی توجهی رژیم صهیونیستی به زندگی اسرا و بازداشت شدگان ، وضعیت بهداشتی آنها و عدم موافقت با آزادی زندان و کودکان و بیماران در سایه شیوع کرونا ابراز نگرانی کرد و خواستار مداخله بین المللی برای حمایت از اسرا در برابر کرونا شد.
وی گفت، بیش از ۷۰۰ اسیر از بیماری های مختلف رنج می برند و نیاز به مداخله پزشکی فوری و درمان مناسب هستند و ۳۰۰ نفر آن بیماری های مزمن و خطرناک مانند بیماری های قلبی، دیابت، سرطان، نارسایی کلیه و امثال آن هستند.
فروانه تصریح کرد، ۵۴۱ اسیر فلسطینی به حبس ابد برای یک بار یا بیش از آن محکوم شده اند و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری