مادری که برای شهیدش هنوز مادری می‌کند

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۲:۸
می گوید: ” پنج دختر دارم و یک غلامزاده “. پسرش را می گوید. شهید علی احمدی. پسری که خواب دیده بود ۴۵ روز بیشتر زنده نمی ماند.

روایت اول: مادری که برای شهیدش هنوز مادری می کند
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر  ؛ مادر می گوید: ” به من، اما نگفته بود؛ به عمه اش گفته بود؛ گفته بود عمه جان من تنها ۴۰ تا ۴۵ روز دیگر زنده ام“. بعد مادر با لهجه شیرین تنگستانی ادامه می دهد: ” به جان جوانیت و به جان زحمت هایت درست روز چهل و پنجم موقع اذان صبح شهید شد“؛ و تاکید می کند: ” موقع اذان صبح“. تصویر این شهید حالا در بلوار اصلی روستای بنه گز شهرستان تنگستان جلوه گری می کند؛ تصویری که همیشه شفاف است؛ نه غبار کهنگی بر آن می نشیند و نه گرد و خاک روزگار. مادر هر روز به بلوار اصلی شهر می رود و عکس شهیدش را دستمال می کشد.
صورت مهربان و دلنشین و قد خمیده اش می گوید بالای ۹۰ سال سن دارد. شاید هم غصه و رنج روزگار باشد که بر چهره اش این طور چین و چروک نشانده. از او می پرسند: ” چرا هر روز تابلوی شهید را تمیز میکنی؟ “ با همان حرارت اولیه ای که در کلامش بود می شنویم: ” همین شهدا آبروی ما را خریدند؛ ایران را نجات دادند؛ ایران را سرافراز کردند“؛ و بعد با صلابت ادامه می دهد: ” من یک روز هم ناراحتی نمیکنم؛ خدا کند بزرگ ما، رهبر انقلاب در جهان رو سفید و سرافراز باشند“.
مادر تک پسرش را راهی کرده بود برای دفاع. جگر گوشه اش را. حالا بعد از سال ها با همه داغی که بر دل دارد و با همه دلتنگی هایش می گوید یک روز هم ناراحتی ام را ابراز نکرده ام.
به این مادر اضافه کنید ۸۱۸۸ مادر دو شهید، ۶۳۱ مادر سه شهید، ۸۲ مادر چهار شهید، ۲۱ مادر ۵ شهید، شش مادر شش شهید، یک مادر هفت شهید، یک مادر ۸ شهیدو دو مادری را که در دوران دفاع مقدس ۹ فرزند شهید داده اند.
روایت دوم: در امتداد مادرانگی ام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار