تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: در یک سال گذشته ۳۳۱ تجمع و راهپیمایی با استفاده از سازوکار قانونی در سراسر کشور برگزار شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید سلمان سامانی در واکنش به برخی مطالب منتشر شده در خصوص عدم امکان تجمع با استفاده از شیوه های قانونی گفت: حق بر تجمعات قانونی علاوه بر قانون اساسی در منشور حقوق شهروندی نیز مورد تاکید قرار گرفته و در این راستا پیشنهاد وزارت کشور در سال ۱۳۹۷ به تصویب هیات وزیران رسیده و کماکان لازم الاجرا است.
وی ادامه داد: بر اساس این مصوبه دولت، درخواست برگزاری تجمع و راهپیمایی مشتمل بر اعلام موضوع، زمان و مکان تجمع یاراهپیمایی و اسامی سخنرانان به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ارائه می شود.
معاون هماهنگی وزارت کشور افزود: رسیدگی به این درخواست ها برعهده کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با ترکیب نمایندگان قوای سه گانه و منتخبین احزاب سراسر کشور است که بر اساس اصل ۲۷ قانون اساسی و قوانین و مقررات موضوعه و به صورت خارج از نوبت در اولین جلسه فوق العاده اعلام نظر خواهد کرد.
سامانی اضافه کرد: مسئول تامین امنیت تجمع و راهپیمایی های قانونی نیروی انتظامی است و شورای تامین، محل های مناسب را برای برگزاری تجمع یا راهپیمایی در داخل شهرها تعیین خواهد کرد. در یک سال گذشته ۳۳۱ تجمع و راهپیمایی با استفاده از این سازوکار در سراسر کشور برگزار شده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار