رئیس جمهور فرانسه گفت نظام سلامت به علت انجام نشدن اصلاحات و کمبود امکانات خسته است.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما از شبکه تلویزیونی راشاتودی، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه درباره موج دوم همه گیری کرونا در فرانسه اظهار داشت: در این لحظه که با شما صحبت می کنم، همه گیری در حال شتاب گرفتن دوباره در سراسر اروپاست. آمار ها در بسیاری از کشور های عضو اتحادیه اروپا اعلام شده است و شتاب بی نهایت شدیدی (در همه گیری کرونا) داشته ایم. نخست وزیر، وزیر بهداشت و دیگر اعضای دولت فرانسه روز گذشته به سرعت گرفتن شیوع ویروس کرونا اشاره کردند.
مکرون افزود: با توجه به این موضوع، تدابیر اعلام شده در هفته گذشته -که روز گذشته محدوده جغرافیایی گسترده تری را در برگرفت- همچنان به شدت حائز اهمیت است. می خواهم نخست بر لزوم رعایت این تدابیر و اینکه همگی ما بازیگری در مقابل ویروس باشیم، تاکید کنم. بهتر از قبل ویروس را می شناسیم و همگی می توانیم با رعایت رفتار های بازدارنده، ادامه آزمایش ها و رعایت مقرارت منع رفت و آمد و کاهش تماس های غیرضروری نقش خود را ایفا کنیم.
مکرون در بخش دیگری از سخنانش گفت: می خواهم باردیگر بر عزم و اراده خود برای تداوم تغییرِ بنیادی نظام سلامت و درمان فرانسه تاکید کنم. این نظام بیش از شصت سال قبل در شکل فعلی اش طراحی شد. نظام کنونی به علت انجام نشدن اصلاحات و کمبود امکانات خسته است. تنش های زیادی وجود داشته است، اما همه در این بحران به گونه ای مثال زدنی به مسئولیت هایشان عمل کرده اند. سرمایه گذاری بی سابقه ای که حدود یک میلیارد یورو است به شکلی سالیانه در سال های پیش رو انجام می شود.
رئیس جمهور فرانسه همچنین تصریح کرد: در مرحله ای که قرار داریم هیچ راه دیگری نداریم به غیر از اینکه زندگی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار