کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی گفت: مناطق مختلف استان از اواخر امشب با توجه به ورود سامانه بارشی پرقدرت شاهد بارش برف و باران خواهد بود.

جواد نخعی امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، از ورود سامانه بارشی از اواخر امشب به استان خراسان جنوبی خبر داد و اظهار داشت: با ورود سامانه بارشی از اواخر وقت امشب پدیده قالب در اکثر نقاط استان وزش باد شدید و خیلی شدید، گرد و خاک همراه با رگبار و رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ و مه است.
وی بیان داشت: با فعالیت این سامانه بارشی در استان، وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر شهری و روستایی و سیلابی شدن برخی مسیل ها، خطر برخورد صاعقه در مناطق مرتفع و خسارت به سازه های موقت، تابلو های تبلیغاتی، سقف و پوشش گلخانه ها در اثر وزش باد شدید محتمل خواهد بود.
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی با اعلام اینکه میزان بارش در این سامانه از دهم تا دوازدهم فروردین ماه حدود ۲۰ تا۵۰ میلی متر است، تصریح کرد: برای فردا در شهرستان های قاین، سرایان، فردوس و نقاطی از بخش مرکزی بیرجند حداکثر30 تا 35 میلی متر و دیگر مناطق حداکثر 15 تا20 میلی متر بارندگی پیش بینی می شود.
نخعی اضافه کرد: برای روز دوشنبه در مناطق شمالی و شهرستان های سرایان و فردوس حداکثر 35 تا45 میلی متربارندگی و در شهرستان های قاین، زیرکوه، سرایان، فردوس، بشرویه، طبس، بخش مرکزی بیرجند و خوسف حداکثر 25 تا 30 میلی متر و در شهرستان های نهبندان، درمیان و سربیشه حداکثر 15 تا 20 میلی متر بارندگی پیش بینی می شود.
 وی با اشاره به اینکه این سامانه اواخر وقت روز سه شنبه ۱۲ فروردین ماه از استان خارج می شود، عنوان کرد: شهروندان در مدت فعالیت این سامانه از سفر های غیرضرور، قرار گرفتن در حاشیه رودخانه های فصلی و مسیل ها، چرای دام و صعود به ارتفاعات خودداری و قوانین و مقررات رانندگی را رعایت کنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار