عصر دنا: رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا گفت: برای فعال سازی رمز پویا نیازی به ثبت نام ، وارد کردن اطلاعات خود و حساب بانکی و یا پرداخت هیچ وجهی نیست؛ هموطنان مراقب دام مجرمان سایبری باشند.

به گزارش عصر دنا،
سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا در گفت وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در خصوص رمزهای پویا یا یکبار مصرف و کمین کلاهبرداران در این زمینه، اظهار داشت: کلاهبرداران فضای مجازی با ترفند دریافت رمز یکبار مصرف، پیامکی به مخاطبان فرستاده و از فرد می خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف به آدرس ذکر شده مراجعه کند در حالی که برای فعال سازی رمز یکبار مصرف اصلا نیازی نیست که کاربر به سایت یا لینک اینترنتی مراجعه کند.
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا تصریح کرد: برای دریافت رمز یکبار مصرف فرد باید اپلیکیشنی را از یک فروشگاه معتبر دانلود کرده و در آنجا فرآیند ثبت نام را انجام دهد؛ سپس با مراجعه به خودپرداز بانک خود رمز یکبار مصرف را فعال کند.
وی با تأکید بر این مطلب که افراد نباید به هیچ عنوان به پیامک هایی که از خطوط موبایل شخصی ارسال می شود و از فرد می خواهد که برای ثبت نام و فعال سازی رمز پویا به سایتی مراجعه کند، اعتنا کند، ادامه داد: لازم است هموطنان این شماره ها را به سامانه 195 یا پلیس فتا اعلام کنند.
سرهنگ رجبی گفت: فرآیند فعال سازی رمز پویا به طور کامل در وب سایت بانک افراد توضیح داده شده و لازم است افراد قبل از هر اقدامی ابتدا به سایت بانک مراجعه کرده و برابر مراحل توضیح داده شده اقدام کنند.
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا با اشاره به این مطلب که در حال حاضر خدمات رمز پویا توسط نرم افزارهای رمز ساز ارائه می شود تأکید کرد: هموطنان باید این نرم افزارها را حتما از فروشگاه های معتبر دانلود نرم افزار و یا از ...

سرخط اخبار