چهل سال گذشته همواره تحریم بوده ایم اما پیشرفت کرده ایم/ باور کنیم که هر تهدیدی را می توان به فرصت تبدیل کرد

اعتماد آنلاین شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۵

اعتمادآنلاین|  محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین عصر امروز (شنبه) در اجلاسیه تیرماه خود بیان کرد: راه های خوبی برای تبدیل تهدیدهای کنونی به فرصت است. 
وی افزود: در تحولات و بده بستان ها بین نظام جمهوری اسلامی و دیوانه گری های ترامپ تحولاتی چون فرستادن واسطه های علنی و غیرعلنی انجام شد و بحث ها جدی بود ولی باید نسبت به سناریو ها تیزبین باشیم تا عکس العمل مناسب با آن را داشته باشیم.
باهنر با بیان اینکه جنگ اقتصادی کنونی آمریکا علیه ما جدی است گفت: شاید نتایج این بده بستانشان با ایران شاید نتیجه انتخابات را برای ترامپ و جمهوری خواهان مشخص کند.
دبیرکل جام ادامه داد: ظرف این چهل سال تجربیات زیادی گیرمان امده و نشان دادیم جاهایی که دشمن فشار آورده اگر تهدید را به فرصت تبدیل کنیم، فرصت های خوبی گیرمان می آید.
وی با اشاره به شبکه جاسوسی سایبری که وزارت اطلاعات آن را منهدم کرد گفت: سیستم پیچیده اطلاعاتی بود که در خیلی کشورهای دیگر استفاده می کردند و بحمدالله سربازان گمنام آن را منفجر کردند و این صحبت رهبری کلید واقعی است که اینکه آمربکا می گوید قصد براندازی نداریم به این دلیل است که نمی توانند.
پهپاد: اگر ذره ای در فکر تجاوز بودند این مسله را مدت ها به تعویق انداختند و این تحلیل راهبرپی دقیق است که می خواهند حداکثر فشار اقتصادی را بیاورند ولی هر زمان که خواستند تیک بزنند ما تیک تاک تحویلشان داده ایم.
باهنر ضمن تاکید بر اینکه باید باورمان باشد که هر فرصتی را می توان به فرصت تبدیل کرد گفت: در طول چهل سال همواره از طرف خیلی ها تحریم بوده ایم ولی پیشرفتمان بسیار خوب است.
منبع: فارس

سرخط اخبار