در آخرین قسمت از گزارشها درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به روند انتخابات نهایی در تعیین کلید دار آتی کاخ سفید می پردازیم.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، در بخش نخست از سلسله گزارش ها درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ساختار نظام سیاسی این کشور را تشریح کردیم.
در بخش دوم به بررسی شیوه های برگزاری انتخابات درون حزبی در سطح ایالت ها به منظور کسب نامزدی حزب پرداختم که گفته شد انتخابات درون حزبی به دو شیوه مقدماتی و اجلاسی (کاکس) انجام می شود.
مهمترین رویداد در انتخابات درون حزبی، یعنی سه شنبه بزرگ موضوع اصلی بخش سوم این سلسله گزارشها بود که در آن به چراییِ انتخابِ روز سه شنبه به عنوان روز انتخابات در آمریکا پاسخ داده شد. همچنین در این بخش تشریح شد که آنچه سبب پیروزی یک داوطلب در کسب نامزدی نهایی حزب است، تعداد ایالت های پیروز نیست؛ بلکه تعداد موکلان انتخاباتی است.
در بخش چهارم به تفصیل به مسئله موکلین انتخاباتی پرداختیم که نقشی تعیین کننده در رسیدن داوطلب به نامزدی حزب دارند. در بخش پنجم نقش تعیین کننده کنوانسیون ملی حزب در معرفی نامزد نهایی بررسی شد.
در بخش ششم و پایانی این گزارش به برگزاری انتخابات نهایی ریاست جمهوری و نقش هیئت انتخاب کنندگان در انتخاب رئیس جمهور آمریکا و کلیدار چهارساله کاخ سفید می پردازیم.
انتخابات نهایی
سرانجام پس از مشخص شدن نامزد های نهایی هر حزب و رقابت دو نامزد اصلی، روز انتخابات در آمریکا فرا می رسد.
بر اساس قانون آمریکا، روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، «نخستین سه شنبه از ماه نوامبر» یا «سه شنبه پس از نخستین دوشنبه ماه نوامبر» است. این روز در انتخابات پیش رو، سوم نوامبر ۲۰۲۰ (یا ۱۳ آبان ۱۳۹۹) خواهد بود.
همانطور که گفته شد، اگرچه مردم در انتخابات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار